فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1034

تغذیه مناسب قبل و بعد از واکسن کرونا

خیلی ها بعد از زدن واکسن دنبال مکمل و غذاهای پرکالری و سنگین و اینها می گردند که باید بگوییم کاملا اشتباه است و شما باید با دقت روی غذایی که روز قبل و بعد از واکسن مصرف می کنید ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه چه تغذیه ای قبل و بعد از واکسن کرونا مناسبه؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

خوشبختانه نوبت واکسیناسیون دیابتی های عزیز رسیده و یکی از سوالات مهمشان این است که قبل یا بعد زدن واکسن باید غذای خاصی را دریافت کنم؟ 

این واکسن خودش به خودی خود آنقدر جدید است که در آن مطالعه‌ی علمی خاصی انجام نشده باشد که اگر شما از این قرص مکمل استفاده کنید یا اگر از این غذا استفاده کنید تا باعث افزایش یا کاهش تأثیرات واکسن کرونا بشود، اصلأ همچین چیزی نداریم ولی واقعیتی که در این مورد وجود دارد این است که هر چقدر شرایط بدنتان را در شرایط ضدالتهابی بهتر حفظ کنید قطعا به نفع شما است و حال بهتری را خواهید داشت.

تغذیه مناسب قبل و بعد از واکسن کرونا

 

چه غذاهایی به حالت ضد التهابی و شرایط ضد التهابی بدن شما کمک می‌کنند؟

غذاهایی که فرایند های زیادی در آنها انجام نشده باشند، خیلی از منابع حیوانی باید فرآیند شده نباشد.

مثلاً روزی که واکسن را دریافت می‌کنید بعد آن خوردن یک همبرگر با سیب زمینی سرخ شده یا مصرف سوسیس و کالباس یا پنیرهای خیلی چرب اینها می‌توانند حالت بی‌حالی شما را بیشتر کند.

همچنین ببینید:

کدام واکسن کرونا برای دیابتی ها خوبه؟

همینطور در مورد افراد دیابتی ما بیشتر تاکید می‌کنیم ولی افراد غیر دیابتی شاید توجه کمتری داشته باشند، که مصرف قند و شکر کاملا وضعیت التهابی بدن را افزایش می‌دهد.

یک مورد دیگر هم که وضعیت التهابی بدن را افزایش میدهد، دریافت انرژی زیاد است. بنابراین پرخوری نداشته باشید ، روز قبل یا روز بعد حجم زیاد غذایتان را در وعده هاتون دریافت نکنید، آن چیزی که کمک می‌کند بدنتان به سمت شرایط ضد التهابی برود همان چیزی است که همیشه به آن تاکید می‌کنم، مصرف طیف وسیعی از سبزیجات و میوه‌جات است و نکته‌ای که حتما باید آن را در نظر بگیرید مخصوصاً در روزهای گرم تابستان آب رسانی بدن هست و دریافت آب کافی برای بدن است، آبنوش ها، آب‌هایی که خودتان با میوه طعم به آن می‌دهید، افزودن نعنا، لیمو به آب چیزهایی هست که حالت سرحالی شما را برمی‌گرداند و کمک می‌کند که بهتر باشید.

غذای سنگین و پر چرب و فرآیند شده را استفاده نکنید و میوه‌جات و سبزیجات حتما استفاده کنید، حتی شمایی که دیابت دارید از میوه‌های تابستانی به مقدارهایی که در ویدئوهای قبلی توضیح دادم حتما دقت کنید و استفاده کنید.

همچنین ببینید:

صفر تا صد بارداری در دیابتی ها

با استفاده کردن از ۴ تا ۵ تا انگور در کنار پنیر می‌توانید به خودتان کمک کنید.

انجیر هم می‌تواند در کنار پنیر استفاده بشود و مقدار بقیه کربوهیدرات ها کنترل بشود و به شما کمک می‌کند.

خواهش بنده این است، خیلی دنبال مکمل ها و اینکه حالا من واکسن زده ام مکمل ویتامین C بخورم یا ویتامین‌های دیگر نباشید و غذای ساده، کم فرایند شده و در حجم معقول که پر حجم نباشه بهترین کاری است که شما می‌توانید روزهای قبل و بعد از زدن واکسن انجام دهید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x