فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1026

کدام واکسن کرونا برای دیابتی ها خوبه؟

هنوز ثابت نشده که برای بیمار دیابتی کدام واکسن استفاده بشود، پس هر نوع واکسنی که به شما پیشنهاد شد، حالا فرقی نمی‌کند خارجی یا داخلی و از هر مارکی که پیشنهاد شد حتما استفاده کنید و اون رو بزنید ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه کدام واکسن کرونا برای دیابتی ها خوبه؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

جواب سوال اول که مثبت است، یعنی به محض اینکه نوبت شما شد و اعلام شد که برای تزریق واکسن کرونا از نظر سنی نوبت شما هست ، شک نکنید که شما باید واکسن را بزنید، چون به مراتب زدن واکسن از واکسن نزدن بهتر هست.

کدام واکسن کرونا برای دیابتی ها خوبه؟

میزان ابتلا به کرونا را در شما کم می‌کند و اگر هم خدای نکرده مبتلا به کرونا بشوید شدت بیماری را کم کرده و مرگ و میر را مشخصاً کم کرده است.

بنابراین نباید بیمار دیابتی بگوید من واکسن را قبول ندارم، زیرا حرف اشتباهی هست در دنیا ثابت شده است و هر نوع واکسنی بود، چون خیلی از اوقات بیماران می‌گویند ما صبر می‌کنیم تا فلان واکسن را بزنیم، یا اون یکی واکسن را بزنیم ، کدامش بهتر است؟

همچنین ببینید:

اختلالات حواس پس از ابتلا به کرونا

جواب مثبتی برای این مسئله نداریم که برای بیماران دیابتی کدام واکسن بهتر است، هنوز ثابت نشده که برای بیمار دیابتی کدام واکسن استفاده بشود.

هر نوع واکسنی که به شما پیشنهاد شد چه واکسن داخلی، و چه واکسن خارجی حتما بزنید و عقب نیندازید، بعد از تزریق واکسن ممکن است که دچار یک سری علائمی بشوید که به صورت لرز و تب، تهوع است که این علائم نشان دهنده‌ی پاسخ ایمنی شما هست و خوب است یعنی واکسن دارد اثر می‌کند و نشان دهنده‌ی تاثیر واکسیناسیون هست.

همچنین ببینید:

باید ها و نباید های تغذیه دیابتی ها

ولی بعد از واکسن زدن هم باید رعایت کنید، واکسنی که امروز می‌زنید تاثیرش فردا نیست، شما باید که دو نوبت حداقل واکسن بزنید و تاثیر حداکثر واکسن برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت بعد از ۶ هفته پس از واکسن دوم خواهد بود.

بنابراین شما در حال حاضر واکسن اول را میزنید و واکسن دوم را بین ۱ تا ۲ ماه بعد، یا بعضی از واکسن ها را سه ماه بعد نوبت دومش را باید بزنید، بازم باید به صورت کامل رعایت کنید و تاثیر آنها بعداً خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x