فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1012

دلایل لاغری شدید در دیابتی ها

لاغری و کاهش وزن دلایل متعددی در بیماران و بخصوص بیماران دیابتی دارد که با مراجعه به پزشک و انجام معاینات مورد نیاز می توان ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد دلایل لاغری شدید در دیابتی ها، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

اگر کاهش وزن با دیابت وجود داشته باشد، یک دلیل آن عدم کنترل قند خون هست ، چون قند از طریق ادرار دفع می‌شود و یک مقدار کالری هست و انرژی هست که داره دفع می‌شود و می‌تواند باعث لاغری بشود ، بنابراین لاغر شدن عزیزان دیابتی اگر تحت درمان دارو نیستن یا دارویی استفاده می‌کنند که قندشان کنترل نیست به واسطه عدم کنترل قند هست ، خیلی از اوقات ممکن است لازم باشد ما دارو را از سمت خوراکی ببریم به سمت انسولین .

دلایل لاغری شدید در دیابتی ها

یکی از دلایلی که ما به بیماران توصیه می‌کنیم که انسولین استفاده کنند همین کاهش وزن است ، یعنی نشان‌دهنده وضعیت کاتابولیک است که نشان دهنده این است که قند بیمار کنترل شده نیست و انسولین کافی در بدن تولید نمی‌شود و باید به سمت انسولین برود .

همچنین ببینید:

تاثیر کم کاری و پرکاری تیروئید بر قند خون و دیابت

تا کنون دو نکته را گفتیم که نکته سوم این است که ممکن است که بیمار دچار پرکاری تیروئید شده باشد که وزنش کم شده است ، و نکته چهارم این است که بیمار نارسایی غده فوق کلیه پیدا کرده باشد ، کورتیزول پایین آمده باشد که وزن کم شده است و بر می‌گردد به میزان مصرف غذا و به ندرت ممکن است که علل دیگری مثل کنسرها و مسائل دیگه داشته باشد . 

همچنین ببینید:

دیابتی ها چقدر از پنیر پیتزا استفاده کنند؟

پس از همه نظر باید چک بشوند و کاهش وزن فقط یک دلیل ندارد، این را همکاران پزشک من به خوبی می‌توانند بررسی کنند .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x