فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 954

استفاده از منیزیم برای گرفتگی پای دیابتی ها!

منیزیم را در کسانی استفاده می‌کنیم که دچار گرفتگی پا شده‌اند، در خواب یا در بیداری ممکن است که گرفتگی پا به علت ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه برای گرفتگی پای دیابتی چه کار کنیم؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

مطلب در رابطه با منیزیم است که در بیماران دیابتی آیا لازم است که به صورت روتین از قرص ها و مکمل‌ های حاوی منیزیم استفاده بشود یا نشود؟

استفاده از منیزیم برای گرفتگی پای دیابتی ها!

به صورت روتین لازم نیست، اگرچه دیده شده که استفاده از منیزیم از پیشرفت بیماران به سمت بیماری دیابت توانسته جلوگیری کند، خصوصاً در کسانی که دچار پیش دیابت بودند، اما به صورت روتین توصیه نمی‌شود که استفاده بشود و همین طور در کسانی که دیابت هم داشتند باعث بهبود کنترل دیابت می‌تواند باشد.

همچنین ببینید:

دلیل ضعف و بی‌حالی در دیابتی ها!

ما بیشتر منیزیم را در کسانی استفاده می‌کنیم که دچار گرفتگی پا شده‌اند در خواب یا در بیداری ممکن است که گرفتگی پا به علت کمبود منیزیم باشد و خیلی از اوقات با مصرف قرص‌های منیزیم این گرفتگی پاها در عزیزان بهتر می‌شود، اگر چه ممکن است به علت تنگی عروق باشد که درمان خاص خودش را دارد، ممکن است به علت نوروپاتی باشد که درمان جدا دارد، اما می‌شود که قرص‌ های منیزیم را هم امتحان کرد و به صورت مکمل به عزیزان دیابتی داد تا این کمبود اصلاح بشود و خیلی اوقات این گرفتگی پا ها با مصرف قرص منیزیم برطرف می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x