فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 67

آیا رژیم وگان می تواند از ابتلا به دیابت نوع ۲ پیشگیری کند؟

یک مطالعه انجام شده بر روی بزرگسالان سنگین تا دارای اضافه وزن نشان می دهد که داشتن یک رژیم گیاهی کم چربی و گیاهی می تواند به طور بالقوه خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد...

یک مطالعه انجام شده بر روی بزرگسالان سنگین تادارای اضافه وزن نشان می دهد که داشتن یک رژیم گیاهی کم چربی و گیاهی می تواند به طور بالقوه خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد. به گفته نویسنده اصلی این مطالعه: "این مطالعه به شواهد فزاینده ای مبنی بر اینکه غذا واقعاً دارو است و همچنین داشتن یک رژیم غذایی گیاهی سالم می تواند راهی در پیشگیری از دیابت باشد کمک میکند. "

رژیم وگان

برای این مطالعه محققان ۷۳ بزرگسال ۲۵ تا ۷۵ ساله (۸ مرد و ۶۷ زن) را استخدام کردند. این افراد دیابت نداشتند اما دارای اضافه وزن بودند(شاخص های توده بدنی [BMI] آنها بین ۲۸ تا ۴۰ بود) به شرکت کنندگانی که باید از رژیم وگان استفاده میکردند دستور داده شد از مصرف محصولات حیوانی و دارای چربی های اضافه شده خودداری کنند و از مکمل ب۱۲ نیز استفاده کنند. (رژیم های غذایی ۷۵ درصد کالری خود را از کربوهیدرات ها ، ۱۵ درصد را از پروتئین و ۱۰ درصد را از چربی ها دریافت می کنند.) در مقابل به یک گروه کنترل گفته شد که رژیم غذایی طبیعی خود را تغییر ندهند ، اگرچه از هر دو گروه خواسته شد که مصرف الکل را محدود کنند. این مطالعه به مدت ۱۶ هفته ادامه داشت.

محققان دریافتند که رژیم وگان باعث افزایش فاحش ترشح انسولین بعد از غذا می شود. آنها همچنین افزایش حساسیت به گلوکز در سلولهای بتا را گزارش کردند (سلولهای بتا انسولین را ذخیره و آزاد می کنند). علاوه بر این ، رژیم های غذایی تغییرات مثبتی در BMI و چربی احشایی (چربی احاطه کننده اندام های داخلی) نشان دادند. این تغییرات در گروه کنترل گزارش نشده است. محققان یافته ها را با نوشتن مقاله ای خلاصه کردند: "مطالعه ما نشان می دهد که پتانسیل رژیم غذایی کم چربی گیاهی در پیشگیری از دیابت بالا است و همزمان به بهبود مکانیسمهای اصلی پاتوفیزیولوژیک ـ مقاومت به انسولین و عملکرد سلولهای بتامی پردازد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x