فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 66

آیا در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ هستید؟

دیابت یک بیماری همه گیر در حال رشد در ایالات متحده و سراسر جهان است. بیش از یک سوم جمعیت آمریکا سطح گلوکز خونشان بیش از حد طبیعی است...

دیابت یک بیماری همه گیر در حال رشد در ایالات متحده و سراسر جهان است. بیش از یک سوم جمعیت آمریکا سطح گلوکز خونشان بیش از حد طبیعی است. از ۳۲۳ میلیون نفر در ایالات متحده ، تقریبا ۳۰ میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند ، و این در حالی است که ۸۴ میلیون نفر دیگر به پیش دیابت مبتلا هستند. با توجه به اینکه از هر سه آمریکایی یک نفر مبتلا به دیابت است ، همه باید از عوامل ابتلا به دیابت آگاه باشند.

آیا در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ هستید؟

لازم است بدانید که چگونه برای تأخیر و جلوگیری از شروع دیابت نوع ۲ و عوارض مربوط به آن ، فعالانه عمل کنید. پیش دیابت و دیابت در صورت عدم درمان و کنترل صحیح می توانند منجر به عوارض جسمی و یا بار مالی شوند. در صورت ابتلا به پیش دیابت ، بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ، بیماری های قلبی و سکته هستید. هم انجمن دیابت آمریکا (ADA) و هم مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) آزمایشاتی را برای ارزیابی خطر ابتلا به پیش دیابت و دیابت طراحی کرده اند. برای شرکت در آزمون سطح ریسک ابتلایتان به دیابت، به وب سایت ADA یا وب سایت CDC مراجعه کنید.

عوامل خطر ابتلا به پیش دیابت و دیابت نوع ۲ چیست؟

بسیاری از عوامل می توانند خطر ابتلا به پیش دیابت یا دیابت را در فرد افزایش دهند. از جمله این عوامل می توان به اضافه وزن / چاقی ، داشتن سابقه خانوادگی دیابت (به ویژه یکی از بستگان درجه یک مانند پدر و مادر یا خواهر و برادر) ، سبک زندگی بی تحرک ، سن و نژاد اشاره کرد. برخی نژادها و قومیت ها بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند ، از جمله آمریکایی های آفریقایی تبار ، بومی آمریکا ، بومی آلاسکا ، هاوایی ، جزیره اقیانوس آرام ، آمریکای آسیایی ، اسپانیایی تبار یا لاتین. هنگام بررسی عوامل خطرزا در ابتلا به دیابت نوع ۲، باید در نظر گرفت که چه عواملی قابل اصلاح هستند و می تواند تغییر کنند و چه عواملی قابل تغییر نیستند.

عوامل خطرزا در ابتلا به پیش دیابت یا دیابت نوع ۲

در صورت وجود عوامل خطرزا در شما ، آزمایش آزمایشگاهی برای تشخیص پیش دیابت و دیابت نوع ۲ باید در نظر گرفته شود. عواملی که خطر ابتلا به پیش دیابت و یا دیابت نوع ۲ را افزایش می دهند شامل شاخص توده بدنی (BMI) بزرگتر یا مساوی ۲۵ کیلوگرم در مترمربع یا برای آمریکایی های آسیایی  BMI معادل ۲۳ کیلوگرم در متر مربع یا بیشتر. افراد بالای ۴۵ سال ، زنان با سابقه دیابت حاملگی ، افرادی که سابقه بیماری قلبی یا سکته مغزی ، فشار خون بالا ، کلسترول HDL پایین یا تری گلیسیرید بالا دارند و زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز بیشتر در معرض خطر ابتلا به پیش دیابت و دیابت نوع ۲ هستند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x