فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 831

ایمپلنت های دندانی جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته

ایمپلنت های دندانی مزایای بسیاری نسبت به پروتز های معمولی و پل ها دارند که اغلب ناراحت کننده هستند و به دلیل لغزش و کلیک، توانایی صحبت و غذا خوردن طبیعی فرد را محدود می‌کنند دارند...

ایمپلنت های دندانی یک راه حل عالی برای میلیون ها نفر از افرادی است که یک یا بسیاری از دندان های خود را به طور دائم از دست داده اند و یا برای کسانی که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند. ایمپلنت های دندانی ساخته شده از موادی که با استخوان و بافت انسان سازگار هستند، دندان های مصنوعی ایجاد می‌کنند که طبیعی به نظر می‌رسند و احساس امنیت می‌کنند. همچنین می‌توان از آنها برای اتصال دندان مصنوعی کامل یا جزئی استفاده کرد.

ایمپلنت های دندانی جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته

ایمپلنت های دندانی مزایای بسیاری نسبت به پروتز های معمولی و پل ها دارند که اغلب ناراحت کننده هستند و به دلیل لغزش و کلیک، توانایی صحبت و غذا خوردن طبیعی فرد را محدود می‌کنند دارند. به همین دلیل، بسیاری از افراد با استفاده از پروتز های مصنوعی خود احساس خودآگاهی می‌کنند. کاشت دندان با ارائه موارد زیر می‌تواند کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی بالا ببرد:

  • بازیابی عملکرد های جویدن و گفتار طبیعی
  • اعتماد به نفس خود را با جایگزینی دندان هایی که هیچ حرکتی یا سستی ندارند و از نظر ظاهری، احساسی و عملکردی مشابه دندان های طبیعی شما هستند، افزایش دهید
  • از بین بردن لثه های تحریک شده و دردناک و همچنین فشار آسیب رسان به دندان های طبیعی باقی مانده ناشی از پروتز های مصنوعی
  • کمک به جلوگیری از کاهش تدریجی استخوان و جمع شدن استخوان فک با "تقلید" از ریشه دندان های طبیعی

همچنین ببینید:

تاثیر التهاب لوزه، بر بوی بد دهان

ارزیابی

شما ابتدا با یکی از جراحان فک و صورت ملاقات خواهید کرد، وی ارزیابی را برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت دندان هستید انجام می‌دهد. بیمارانی که کاشت دندان انجام می‌دهند باید از سلامتی، سبک زندگی سالم و لثه های سالم، استخوان مناسب برای حمایت از ایمپلنت ها و رعایت بهداشت دهان و دندان و بازدید های منظم از دندان برخوردار باشند.

اگر مشخص شد که شما کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید، جراح برای شما یک برنامه درمان ایمپلنت دندان کار می‌کند.

روش

بسته به نیاز شما، جراح بهترین نوع کاشت را برای شما تعیین می‌کند. ایمپلنت ها با جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرند تا یک یا چند ریشه از دست رفته دندان را جایگزین کنند و از دندان های جایگزین پشتیبانی مستحکم و مطمئن ایجاد کنند.

روش های کاشت یا بسته به عوامل مختلفی در مطب دندانپزشکی یا بیمارستان انجام می‌شود. ممکن است از یک بی حس کننده موضعی یا عمومی برای آرام سازی شما در طول عمل استفاده شود. پس از جراحی، در صورت لزوم ممکن است دارو های ضد درد و آنتی بیوتیک تجویز شود.

در بیشتر موارد، جراحی ایمپلنت دندان شامل دو روش است. کل مراحل، از ارزیابی تا اتمام، معمولاً شش تا هشت ماه طول می‌کشد.

این روش شامل دو مرحله اصلی است:

  • قرار دادن ایمپلنت ها: ابتدا ایمپلنت ها با جراحی در استخوان فک شما قرار می‌گیرند. این دستگاه ها که به طور معمول از تیتانیوم ساخته می‌شوند، چارچوبی را برای نگهداری ایمن دندان های جایگزین تشکیل می‌دهند. این روش ممکن است تا شش ساعت طول بکشد. بعضی از بیماران بلافاصله بعد از آن درد و تورم جزئی را تجربه می‌کنند، اگرچه جراح می‌تواند برای تسکین هرگونه ناراحتی دارویی برای شما تجویز کند.

    برای سه تا شش ماه بعد از جراحی، پیوند ها با استخوان فک شما در زیر لثه ها پیوند می‌خورند، این فرآیند استخوان سازی است. در این دوره شما می‌توانید از دندان مصنوعی موقت استفاده کنید، غذای نرم بخورید و برنامه عادی روزمره خود را ادامه دهید.

  • قرار دادن دندان های مصنوعی: هنگامی که ایمپلنت ها کاملاً با استخوان فک شما پیوند خوردند، مرحله دوم این روش انجام می‌شود. جراح فک و صورت شما، ایمپلنت ها را کشف می‌کند و میله های کوچکی را که به عنوان لنگر برای دندان های مصنوعی عمل می‌کنند، متصل می‌کند، که به طور خاص توسط دندانپزشک با آموزش تکنیک های ترمیم طراحی شده است.

همچنین ببینید:

جرم گیری دندان چیست؟

بهبود

اکثریت قریب به اتفاق بیماران از کاشت دندان خود بسیار راضی هستند و بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی خود تجربه می‌کنند. برای دستیابی به موفقیت طولانی مدت با ایمپلنت های دندانی، مسواک زدن، شستشو و معاینه منظم دندان ها ضروری است.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

ucsfhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x