فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 640

بهداشت دهان و دندان چقدر مهم است؟

سلامت دهان و دندان شما خیلی مهم هست و در صورتی که دندان درد دارید به پزشک مراجعه نکنید. ویزیت های منظم دندان پزشکی میتونه یه عمر به سلامتی دادن شما کمک کنه ...

سلامت دهان و دندان هر جنبه ای از زندگی ما را لمس می کند اما غالباً امری بدیهی است. دهان شما دریچه ای برای سلامت بدن شماست. این می تواند نشانه هایی از کمبود های تغذیه ای یا عفونت عمومی را نشان دهد. بیماری های سیستمیک، آنهایی که کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهند، ممکن است ابتدا به دلیل ضایعات دهانی یا سایر مشکلات دهان آشکار شوند.

بهداشت دهان و دندان

چه 80 ساله باشید چه 8 ساله، سلامت دهان و دندان شما مهم است. امروزه اکثر آمریکایی ها از سلامت دهان و دندان بسیار خوبی برخوردار هستند و دندان های طبیعی خود را در طول زندگی خود نگه می دارند. با این حال، حفره ها همچنان شایع ترین بیماری مزمن کودکی هستند. حدود 100 میلیون آمریکایی سالانه به دندانپزشک مراجعه می کنند، حتی اگر معاینات منظم دندان و بهداشت دهان و دندان بتواند از بسیاری از بیماری های دندان جلوگیری کند. بسیاری از مردم بر این باورند که فقط در صورت درد و یا مشکلی لازم است به دندانپزشک مراجعه کنند، اما ویزیت های منظم دندانپزشکی می تواند به یک عمر سلامتی دهان کمک کند. اگر درد دندان دارید، مراجعه به دندانپزشک را موکول نکنید. با پیشرفت های زیاد دندانپزشکی، تشخیص و درمان بسیار ساده و راحت تر از همیشه است.

همچنین ببینید:

شکاف لب و کام چیست؟

شما می توانید بهداشت دهان و دندان خود را همیشه با مسواک زدن روزانه دو بار با خمیر دندان حاوی فلوراید، تمیز کردن دندان بین یک بار در روز با استفاده از نخ دندان یا یک تمیز کننده بین دندان دیگر، تعویض مسواک خود را هر سه یا چهار ماه و با استفاده از یک رژیم غذایی متعادل و محدود کردن میان وعده های غذایی فراموش نکنید که برای داشتن لبخند و سلامتی خود، به طور منظم برای معاینات دندانپزشکی برنامه ریزی کنید.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x