فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 167

چشمان شما درباره سلامتی شما چه می گویند؟

تاری ناگهانی از دست دادن ناگهانی و چشمگیر بینایی ممکن است نشانه ای از وجود مکشلی در جریان خون در چشم یا مغز شما باشد. مراقبت های پزشکی فوری می تواند از بروز آسیب جدی جلوگیری کند و حتی ممکن است جان شما را نجات دهد. .....

تاری ناگهانی

از دست دادن ناگهانی و چشمگیر بینایی ممکن است نشانه ای از وجود مکشلی در جریان خون در چشم یا مغز شما باشد. مراقبت های پزشکی فوری می تواند از بروز آسیب جدی جلوگیری کند و حتی ممکن است جان شما را نجات دهد. حتی اگر بینایی شما به سرعت بهتر شود ، باز هم این امر ممکن است هشداری برای سکته مغزی یا شروع سردرد میگرنی باشد.

چشمان شما درباره سلامتی شما چه می گویند؟

چشم های برآمده

بیماری گریوز باعث می شود که غده تیروئید شما بیش از حد هورمون ترشح کند ، که می تواند منجر به این مشکل و همچنین ایجاد دوبینی و از بین رفتن بینایی شود. همچنین ممکن است باعث اسهال ، کاهش وزن و لرزش دست نیز بشود. دارو یا جراحی می تواند به کنترل میزان هورمون های تیروئید شما کمک کند ، اما این بیماری زمینه ای را درمان نمی کند و ممکن است به چشم شما کمک نکند.

تاری دید

این موضوع می تواند نشانه ای از وجود دیابت باشد ، که باعث افزایش بیش از حد قند در خون شما می شود. و اگر به خوبی کنترل نشود ، ممکن است به رتینوپاتی دیابتی مبتلا شوید . ممکن است تاری دید داشته باشید و دید در شب برایتان سخت باشد. پزشکان می توانند از لیزر برای ترمیم آسیب استفاده کنند. این امر ممکن است روی دید شما از کنار تأثیر بگذارد اما می تواند دید مرکزی شما را نجات دهد.

پدید آمدن هاله ای دور قرنیه

این حالت که قوس قرنیه نامیده می شود ، باعث می شود که یک خط سفید و خاکستری از رسوبات چربی در لبه خارجی قرنیه شما رشد کند . گاهی اوقات ، رسوبات یک حلقه کامل ایجاد می کنند. اگر مسن هستید ، احتمالاً جای نگرانی نیست. اما اگر شما زیر ۴۰ سال دارید ، این موضوع می تواند نشانه ای از بالا و خطرناک بودن سطح کلسترول در بدن شما باشد.

افتادگی پلک ها

این موضوع می تواند نشانه ای از میاستنی گراویس باشد ، که باعث میشود سیستم ایمنی بدن شما حمله کرده و عضلات شما را ضعیف کند. و روی عضلات چشم ، صورت و گلو شما بیشتر از سایر نقاط تأثیر می گذارد و جویدن ، بلعیدن و حتی صحبت کردن را دشوار می کند.البته این امر تنها چیزی نیست که می تواند باعث افتادگی پلک شود. بنابراین حتماً برای شناسایی مشکل با پزشک خود مشورت کنید.

زرد شدن سفیدی چشم

وقتی پوست و چشم های شما زرد به نظر می رسد ، به این اتفاق زردی می گویند. این امر اغلب به این معنی است که شما دارای مشکلات کبدی هستید و به دلیل مقادیر زیاد بیلی روبین که ماده ای است که کبد هنگام التهاب یا آسیب دیدن بیشتر از آن استفاده می کند، ایجاد میشود. رژیم غذایی نامناسب ، سرطان ، عفونت و سو مصرف الکل می تواند به کبد شما آسیب برساند. درمان این بیماری از تغییر شیوه زندگی تا مصرف دارو و تا پیوند کبد متغیر است.

انقباض چشم

این مورد بسیار رایج و تقریباً همیشه بی ضرر است و معمولاً خود به خود از بین می رود.  می تواند در اثر مصرف الکل ، خستگی ، کافئین ، کمبود خواب ، استرس یا سیگار ایجاد شود. در موارد بسیار نادر ، می تواند نشانه مشکلی در سیستم عصبی شما (مانند مالتیپل اسکلروزیس) باشد. اما اگر این کشیدگی ها به بیماری ام اس یا مشکل دیگری در سیستم عصبی شما مرتبط باشد ، شما با علائم دیگری مانند مشکل در راه رفتن ، صحبت کردن و دستشویی رفتن نیز روبرو خواهید شد.

شب کوری

اگر دیدن در نور کم برای شما دشوار است ، ممکن است به عینک نیاز داشته باشید یا ممکن است آب مروارید داشته باشید که در افراد مسن چندان غریب نیست. اما شب کوری در میان افراد جوان در ایالات متحده معمول نیست. در شرایط غیرمعمول ، ممکن است ویتامین A کافی دریافت نکرده باشید. این موضوع در کشورهای فقیر نسبتاً رایج است. این کمبود با دریافت مکمل یا رژیم غذایی یا خوردن غذاهایی حاوی ویتامین A مانند سیب زمینی شیرین ، جگر گاو ، اسفناج ، هویج و کدو تنبل درمان می شود. یک علت نادر آن نیز میتواند رتینیت پیگمنتوزا باشد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

webmd

دیدگاه تان را بنویسید

 

x