فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 195

غدد درون ریز!

سیستم غدد درون ریز شما شامل هشت غده اصلی در سراسر بدن تان میشود. این غدد هورمون می سازند. هورمون ها پیام رسان های شیمیایی هستند...

سیستم غدد درون ریز شما شامل هشت غده اصلی در سراسر بدن تان میشود. این غدد هورمون می سازند. هورمون ها پیام رسان های شیمیایی هستند. آنها از طریق جریان خون شما به بافتها یا اندامها یتان منتقل می شوند.

غدد درون ریز!

هورمون ها به آرامی کار می کنند و از سر تا پا بر روند بدن تأثیر می گذارند. این تاثیرات بر روند ها شامل:

رشد و نمو

متابولیسم ،هضم ، دفع ، تنفس ، گردش خون و حفظ دمای بدن

عملکرد جنسی

تولید مثل

و روحیات شما میشود.

اگر سطح هورمون های شما خیلی زیاد یا خیلی کم باشد ، ممکن است دچار اختلال هورمونی شوید. و اگر بدن شما به هورمون ها همانطور که باید پاسخ ندهد شما دچار بیماری های هورمونی میشوید. استرس ، عفونت و تغییر در مایع خون و بر هم خوردن تعادل الکترولیت ها نیز می تواند بر سطح هورمون ها تأثیر بگذارد.

در ایالات متحده ، شایع ترین بیماری غدد درون ریز دیابت است. بسیاری بیماری های دیگر مرتبط با غدد نیز وجود دارد که معمولاً با کنترل میزان هورمون ها در بدن شما درمان می شوند. در صورت کمبود هورمون ، مکمل های هورمونی می توانند کمک کننده باشند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

medlineplus

دیدگاه تان را بنویسید