فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 181

عفونت ادراری!

عفونت دستگاه ادراری زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها از مجرای ادرار عبور کرده و به سمت مثانه یا کلیه ها می روند تا در دستگاه ادراری تکثیر شوند. رعایت نکردن برخی عادات بهداشتی در هنگام شنا می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی که از طریق تفریح در آب به وجود می آیند ، به خصوص(عفونت ادراری) UTI را افزایش دهد..

عفونت دستگاه ادراری زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها از مجرای ادرار عبور کرده و به سمت مثانه یا کلیه ها می روند تا در دستگاه ادراری تکثیر شوند. رعایت نکردن برخی عادات بهداشتی در هنگام شنا می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی که از طریق تفریح در آب به وجود می آیند ، به خصوص(عفونت ادراری)  UTI را افزایش دهد.

عفونت ادراری!

استخرهای شنا می توانند محل تولید میکروب ها و ترکیبی از ادرار یا مواد زاید در آب ، افرادی که قبل از شنا دوش نگرفته اند و میزان پایین کلر باشند. حتماً برای اطمینان از چگونگی وضعیت بهداشتی آب و روند ضدعفونی کردن آن با کارمندان استخر صحبت کنید.

در موارد نادر ، باکتری معروف به سودوموناس آئروژینوزا می تواند باعث ایجاد عفونت ادراری مرتبط با وان های آبگرم شود. وقتی نوبت به شنا در دریاچه ها یا سواحل می رسد ، از شنا در جاهایی که سطح باکتری بالایی دارند اجتناب کنید. همچنین لازم به ذکر است که ایمنی در آب ساکن دریاچه نسبت به امواج در حال حرکت اقیانوس کمتر است.

با عوض کردن لباس های مرطوب ، شانس ابتلا به عفونت ادراری را کاهش دهید. میکروب ها در مکان های گرم و مرطوب به بهترین شکل رشد می کنند. زنان به دلیل پوشیدن لباسهای شنای تنگ و داشتن مجرای ادراری کوتاه که دسترسی به مثانه را برای باکتری ها راحت تر میکند، مستعد ابتلا به عفونت ادراری هستند. از آنجا که گرما و رطوبت تابستان می تواند خطر ابتلا به عفونت ادراری را افزایش دهد ، همیشه مایعات زیادی بنوشید تا به دفع باکتری ها از طریق دستگاه ادراریتان کمک کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

sites.utexas

دیدگاه تان را بنویسید

 

x