فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 179

۸ ماده ی غذایی که برای ریه های شما مفیدند!

ما از ابتدای سال ۲۰۲۰ با یک بیماری همه گیر جهانی روبرو هستیم و به اهمیت سبک زندگی سالم و قدرت ایمنی پی برده ایم. همچنین ممکن است از این واقعیت آگاه باشید که ویروس کرونا به ریه ها حمله کرده و آن را آسیب پذیر می کند. این امر ما را به اهمیت داشتن ریه هایی سالم بیشتر واقف میکند...

ما از ابتدای سال ۲۰۲۰ با یک بیماری همه گیر جهانی روبرو هستیم و به اهمیت سبک زندگی سالم و قدرت ایمنی پی برده ایم. همچنین ممکن است از این واقعیت آگاه باشید که ویروس کرونا به ریه ها حمله کرده و آن را آسیب پذیر می کند. این امر ما را به اهمیت داشتن ریه هایی سالم بیشتر واقف میکند.

۸ ماده ی غذایی که برای ریه های شما مفیدند!

ریه های سالم نقش مهمی در کمک به عملکرد خوب بدن ما دارند. ریه ها سیستم پشتیبانی ما برای تنفس هستند. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) ، بیش از ۲۳۵ میلیون نفر از آسم رنج می برند. همه ما از مزایای پرانایاما و یوگا برای عملکرد بهتر ریه ها اطلاع داریم.

اما چه کار های دیگری می توانیم انجام دهیم تا ریه های خود را تقویت کنیم و آن را در برابر ویروس و سایر بیماری ها ایمن سازیم؟ ما می خواهیم به شما بگویم که برخی از غذاها به ریه های شما کمک میکنند تا قوی تر شوند! از جمله این مواد می توان به سیر ، زردچوبه ، زنجبیل ، ماهی ، گردو ، مرکبات ، پیاز و سیب اشاره کرد. موارد بیشتری در این لیست وجود دارد ، اما در حال حاضر ، ما بررسی خواهیم کرد که این مواد خوراکی دقیقاً چگونه به عملکرد بهتر ریه ها کمک می کنند و باعث سلامت آن می شوند.

مواد غذایی خام که برای داشتن ریه هایی سالم مفید هستند:

سیر

خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی سیر برای افراد مبتلا به بیماری هایی مانند آسم و برونشیت مفید است و همانطور که در چند مطالعه اخیر مشخص شده است ، سیر حتی میتواند در یک بیمار سرطانی ریه اثرات محافظتی داشته باشد تا آنجا که ممکن  مانند یک داروی شیمیایی پیشگیرانه عمل کند . سیر دفع سموم و مواد سرطان زا را افزایش می دهد و به ریه های شما کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشند ، زیرا شامل فلاونوئیدها است و باعث تولید گلوتاتیون می شود.

زردچوبه

ما استفاده از زردچوبه را به عنوان یک ضد عفونی کننده طبیعی با کیفیت دارویی موثر می دانیم. خاصیت ضد التهابی کورکومین موجود در زردچوبه در بهبود عملکرد ریه ها بسیار مهم است و به دلیل اثربخشی بر بیماری های ریوی با پاسخ های التهابی غیرطبیعی مانند آسم ، بیماری انسدادی مزمن ریوی ، فیبروز ریوی و آسیب حاد ریه میتواند در بهبود این بیماری ها کمک می کند. . ترکیب کورکومین به تسکین التهاب مجاری تنفسی و سفتی قفسه سینه ، که با آسم مرتبط است ، کمک می کند.

زنجبیل

زنجبیل یک بخش بسیار معمول و مهم از بسیاری از دستورهای غذایی است که ما می خوریم و می نوشیم و همچنین مزایای بسیاری برای ریه ها دارد. ویژگی های ضد التهابی باعث گشاد شدن برونش در بیماران آسم می شود. همچنین در تولید مخاط و دفع آن نیز مفید و اثرگذار است.

ماهی

اسیدهای چرب امگا ۳ استخراج شده از ماهی برای بیماران مبتلا به بیماری های مزمن ریوی مانند بیماری انسداد ریوی مزمن مفید است. این اسیدها همچنین دارای خواص ضد التهابی هستند که باعث کاهش التهاب ریه ها در بیماران COPD می شود. جدا از اسید چرب ، روغن ماهی همچنین از ریه ها در برابر عفونت های ایجاد شده توسط باکتری به نام هموفیلوس آنفلوانزا محافظت می کند.

گردو

برای کسانی که گیاه خوار هستند و اسیدهای چرب امگا ۳ را از ماهی دریافت نمی کنند ، گردو ماده ای نجات بخش است. همانند روغن ماهی ، گردو نیز به خوبی دارای اسیدهای چرب امگا ۳ است ، که به نظر می رسد میتواند با توانایی در کنترل التهاب ریه ها برای بیماران COPD بسیار مفید باشد.

آب

آب شکل اساسی حیات است. آب خود حیات است. و هیچ چیز مفیدتر و موثرتر از آب نیست. آب یکی از خالص ترین راه های سم زدایی از بدن است. برای هیدراته نگه داشتن بدن شما باید روزانه حداقل ۸ تا ۱۰  لیوان آب بنوشید زیرا ریه های خشک بیشتر در معرض التهاب و تحریک هستند.

خانواده مرکبات

مرکبات ، به ویژه پرتقال و لیمو ، منبع شگفت انگیز آنتی اکسیدان و ویتامین C  هستند و به نوبه خود ، به تقویت ایمنی بدن و مبارزه با عفونت های تنفسی کمک می کنند. اخیرا در برخی از مطالعات مشخص شده است که میوه هایی که سرشار از ویتامین C هستند ، خس خس سینه در کودکان را کاهش می دهند و عملکرد ریه و تنفس را در بیماران COPD بهینه می کنند.

پیاز

پیاز ، به دلیل طعم و مزه ، ریز مغذی ها و ویتامین های موجود در آن در همه خانواده های هندی بیشترین استفاده را دارد. حتی به طور سنتی از آن به عنوان داروی گیاهی برای سرماخوردگی ، آنفلوانزا و برونشیت نیز استفاده می شود. پیاز با خواص ضد التهابی که دارد به بهبود ریه ها و عملکرد آنها کمک می کند.

دانه های کتان

بسیاری از بررسی ها نشان می دهد که روغن بذر کتان می تواند به کاهش فیبروز ریه کمک کند. این دانه ها به محافظت از بافت های ریه قبل و بعد از قرار گرفتن در معرض اشعه کمک می کنند و به کاهش التهاب ریه نیز کمک می کنند.

سیب

همه ما از این ضرب المثل معروف آگاه هستیم که می گوید: "خوردن یک سیب در روز ، دکتر را از شما دور نگه می دارد". خوب ما نمی توانیم این موضوع را انکار کنیم زیرا اخیرا چندین مطالعه با شواهد علمی این گفته را تأیید کرده اند. طبق گزارش چند مطالعه بالینی ، خطر ابتلا به سرطان ریه با مصرف منظم سیب کاهش می یابد. طبق نتایج مطالعه انجام شده ، سیب همچنین به دلیل کاهش خطر آسم نیز مورد توجه است. و همچنین به حفظ و بهبود عملکرد ریه ها و کل سیستم تنفسی هم کمک می کند.

در پایان :

اطمینان حاصل کنید که این موارد را به رژیم روزانه خود اضافه میکنید و داشتن ریه ها و سیستم تنفسی بهتر و سالم تری را برای بدن خود تضمین می کنید. اینها غذاهای اساسی است که ما هر روز در خانه هایمان مصرف می کنیم ، اما اگر مشکل جدی مربوط به ریه را پشت سر می گذارید ، حتماً بلافاصله به پزشک مراجعه کنید تا از چگونگی وضعیت سلامت خود اطمینان حاصل کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

blallab

دیدگاه تان را بنویسید