فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 162

۷غذا و مکمل که مانند ویاگرا عمل میکنند

غیر معمول نیست که به دنبال روش هایی برای افزایش میل جنسی خود باشید. اگرچه برخی از داروها مانند ویاگرا ممکن است به مردان در نعوظ کمک کنند ، اما بسیاری از افراد گزینه های طبیعی را ترجیح می دهند که به راحتی در دسترس است و دارای عوارض جانبی کمتری نیز میباشد.

غیر معمول نیست که به دنبال روش هایی برای افزایش میل جنسی خود باشید.

اگرچه برخی از داروها مانند ویاگرا ممکن است به مردان در نعوظ کمک کنند ، اما بسیاری از افراد گزینه های طبیعی را ترجیح می دهند که به راحتی در دسترس است و دارای عوارض جانبی کمتری نیز میباشد.

۷غذا و مکمل که مانند ویاگرا عمل میکنند

جالب توجه است که تحقیقات نشان داده است که چندین ماده غذایی و مکمل ممکن است به افزایش میل جنسی و درمان اختلال نعوظ کمک کنند.

در اینجا ۷ ماده غذایی و مکمل آورده شده است که ممکن است به تقویت میل جنسی شما کمک کنند

1.تریبولوس

تریبولوس یک گیاه کوچک برگ دار است که ریشه و میوه آن در طب سنتی چینی و آیورودا محبوب است.

همچنین به طور گسترده به عنوان مکمل ورزشی در دسترس است و به طور معمول برای افزایش سطح تستوسترون و بهبود میل جنسی به بازار عرضه می شود.

در حالی که مطالعات انسانی نشان نداده است که می تواند سطح تستوسترون را افزایش دهد ، اما به نظر می رسد میل جنسی را در مردان و زنان افزایش می دهد.

این گیاه ممکن است به افزایش میل جنسی در مردان و زنان کمک کند. با این حال ، نتایج مربوط به توانایی آن در درمان اختلال نعوظ متناقض است ، بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است.

۲. ماکا

ماکا گیاهی ریشه ای است که به طور سنتی برای تقویت باروری و میل جنسی استفاده می شود. می توانید مکمل های آن را به اشکال مختلف از جمله پودر ، کپسول و عصاره های مایع خریداری کنید.

برخی شواهد نشان می دهد که ماکا می تواند به بهبود از دست رفتن میل جنسی که ممکن است به عنوان عارضه جانبی داروهای ضد افسردگی خاص رخ میدهد ، کمک کند.

ماکا ممکن است به تقویت میل جنسی و بهبود عملکرد نعوظ در مردان مبتلا به اختلال نعوظ خفیف نیز کمک کند.

۳. جینسینگ قرمز

جینسینگ قرمز ممکن است تولید نیتریک اکسید را تقویت کند ، یعنی ترکیبی که به گردش خون کمک می کند و باعث میشود ماهیچه های آلت تناسلی در حالت آرامش قرار گیرند. در حقیقت مطالعات نشان داده است که این گیاه در افزایش عملکرد نعوظ موثر است.

با این حال  مطالعاتی نیز وجود دارند که هیچ تاثیری از سوی مصرف جینسینگ قرمز بر میل جنسی یا عملکرد جنسی پیدا نکرده اند ، و برخی از کارشناسان اعتبار این مطالعات را زیر سال می برند.

جینسینگ قرمز به طور کلی خوب تحمل می شود اما ممکن است عوارضی مانند سردرد و ناراحتی معده ایجاد کند. همچنین ممکن است با داروهایی مانند رقیق کننده های خون تداخل داشته باشد ، بنابراین کسانی که آنها را مصرف می کنند بهتر است که قبل از استفاده با یک متخصص پزشکی مشورت کنند.

۴. شنبلیله

شنبلیله یک گیاه محبوب در داروهای جایگزین است که ممکن است به افزایش میل جنسی و بهبود عملکرد جنسی کمک کند.

این ماده حاوی ترکیباتی است که بدن شما ممکن است از آنها برای تولید هورمون های جنسی ، مانند استروژن و تستوسترون استفاده  کند.

این گیاه با داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین تداخل می کند. اگر رقیق کننده خون مصرف میکنید ، باید قبل از مصرف شنبلیله با پزشک خود صحبت کنید.

شنبلیله ممکن است با تحریک بدن به تولید هورمون های جنسی ، میل جنسی را در مردان و زنان افزایش دهد.

۵. زعفران

زعفران ادویه خوشمزه ای است که از گل این گیاه گرفته میشود.

بسیاری از کاربردهای سنتی آن از کاهش استرس تا عمل به عنوان تقویت کننده قوای جنسی ، به ویژه برای افرادی که از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنند ، متغیر است.

با این حال ، در افرادی که افسردگی ندارند یا از داروهای ضد افسردگی استفاده نمی کنند ، نتایج متفاوت است .

زعفران ممکن است میل جنسی را در افرادی که داروهای ضد افسردگی مصرف میکنند تقویت کند ، اما تأثیرات آن در افرادی که این داروها را مصرف نمی کنند تفاوت هایی دارد.

۶. گینگکو بیلوبا

گینگکو بیلوبا یک مکمل گیاهیمحبوب در طب سنتی چین است.این دارو ممکن است موارد مختلفی از جمله اختلالات جنسی مانند اختلال نعوظ و پایین بودن میل جنسی را درمان کند ، زیرا می تواند سطح اکسید نیتریک را در خون افزایش دهد که با تقویت انبساط رگ های خونی به جریان خون کمک می کند 

با ابن حال چندین مطالعه نشان داده است که گینگکو بیلوبا هیچ تاثیری در میل جنسی یا سایر جنبه های اختلال عملکرد جنسی نداشته است .

در کل میتوان گفت : گینگکو بیلوبا ممکن است جنبه های مختلف اختلال عملکرد جنسی را درمان کند زیرا می تواند سطح اکسید نیتریک را افزایش دهد. با این حال ، مطالعات متناقض است.

۷. ال سیترولین

ال سیترولین یک اسید آمینه است که به طور طبیعی توسط بدن شما تولید می شود.

بدن شما سپس آن را به ال آرژینین تبدیل می کند که با تحریک تولید اکسید نیتریک برای اتساع رگ های خونی به بهبود جریان خون کمک می کند. این ماده به نوبه خود ممکن است اختلال نعوظ را درمان کند .

ال سیترولین به عنوان یک مکمل غذایی به شکل کپسول یا پودر در دسترس است اما به طور طبیعی در غذاهایی مانند هندوانه ، شکلات تلخ و آجیل وجود دارد.

ال سیترولین ممکن است به مردان مبتلا به اختلال نعوظ کمک کند زیرا می تواند سطح اکسید نیتریک خون را افزایش دهد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x