فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 161

آیا باید از جینسینگ قرمز برای درمان اختلال نعوظ استفاده کنم؟

عملکرد جنسی بر اعتماد به نفس و روابط بین فردی تأثیر می گذارد. وقتی مردی با اختلال نعوظ مشکل دارد ،این موضوع می تواند چندین جنبه از زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد.

عملکرد جنسی بر اعتماد به نفس و روابط بین فردی تأثیر می گذارد. وقتی مردی با اختلال نعوظ مشکل دارد ،این موضوع می تواند چندین جنبه از زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد.

آیا باید از جینسینگ قرمز برای درمان اختلال نعوظ استفاده کنم؟

اختلال نعوظ زمانی اتفاق می افتد که مرد نتواند نعوظ را برای مدت زمان کافی برای حفظ فعالیت جنسی بدست آورد یا حفظ کند. طبق گزارش آکادمی پزشکان خانواده آمریکایی (AAFP) ، اختلال نعوظ در بین مردان ۷۵ سال به بالا شایع است. با این حال ، مردان می توانند در سنین پایین تر نیز اختلال نعوظ را تجربه کنند.

اختلال نعوظ می تواند در نتیجه اختلال در جریان خون ، شرایط روانشناختی یا سایر شرایط پزشکی رخ دهد که بر یک یا هر دو این عوامل تأثیر می گذارد.

در حالی که درمان های دارویی با نسخه وجود دارد ، یک داروی گیاهی که برای درمان این بیماری موثر گزارش شده جینسنگ قرمز است. با این وجود ، قبل از استفاده از این گیاه به عنوان داروی درمان اختلال نعوظ باید ملاحظات زیادی را در نظر گرفت.

جینسینگ قرمز چیست؟

جینسینگ قرمز یا Panax ginsenx یک داروی گیاهی کره ای است. به طور گسترده ای برای درمان تعدادی از بیماری ها از جمله اختلال نعوظ  استفاده می شود.

جینسینگ قرمز قدیمی ترین شکل این گیاه است و تا حداقل ۶ سالگی گیاه برداشت نمی شود. جینسینگ تازه ۴ ساله یا کمتر است.

این گیاه ریشه ای است که دارای ساقه است ، که شبیه بدن انسان است ،به طوریکه انگار دارای دست و پا است. پزشکان و تولید کنندگان مکمل های گیاهی ممکن است جینسینگ قرمز را به عنوان چای یا به صورت قرص برای فروش در دسترس بیمار قرار دهند.

جینسینگ قرمز چگونه ممکن است به اختلال نعوظ  کمک کند؟

محققان مکانیسم دقیقی از چگونگی کمک جینسینگ قرمز به بهبود اختلال نعوظ نمیدانند.

در اوایل تصور می شد که جینسینگ قرمز باعث تأثیرات هورمونی مشابه تستوسترون می شود. با این حال ، محققان میزان تستوسترون مردانی را که جینسینگ قرمز مصرف می کنند اندازه گیری کرده اند و دریافته اند که میزان آن با مصرف جینسینگ قرمز معمولاً افزایش نمی یابد.

سایر مکانیسم های احتمالی عملکرد این گیاه شامل افزایش سطح اکسید نیتریک است که عضلات آلت تناسلی را شل کرده و جریان خون را تقویت می کند. محققان هنوز مطمئن نیستند که این علل یا دلایل دیگر می توانند علائم اختلال نعوظ  را کاهش دهند.

تحقیق در مورد جینسینگ قرمز و اختلال نعوظ

مطالعات انجام شده و منتشر شده در مجله داروسازی بالینی در مورد جینسینگ قرمز و اختلال نعوظ  نشان داده است که شش مطالعه بهبود عملکرد نعوظ را در مقایسه با دارونما گزارش کرده اند. با این حال ، محققان گفته اند که مطالعات تحقیقاتی در مقیاس بزرگتر مورد نیاز است.

مطالعه دیگری که در مجله بین المللی تحقیقات ناتوانی جنسی منتشر شده است ، بر روی ۱۱۹ مرد با اختلال نعوظ  خفیف تا متوسط ​​تحقیق کرده است. شرکت کنندگان به مدت ۸ هفته و چهار بار در روز یا ۳۵۰ میلی گرم (میلی گرم) جینسینگ قرمزیا دارونما به مدت مصرف کردند.

در پایان مطالعه ، محققان دریافتند که انزال زودرس کاهش یافته و عملکرد جنسی در کسانی که جینسینگ قرمز مصرف می کنند بهبود یافته است.

جینسینگ قرمز در شکل های مختلف از جمله کرم و قرص فروخته می شود. طبق گزارش آکادمی پزشکان خانواده آمریکا (AAFP) ، مصرف ۹۰۰ میلی گرم جینسینگ قرمز سه بار در روز ممکن است نعوظ را بهبود ببخشد. با این حال ، AAFP اظهار داشته است که مردان هنگام استفاده از جینسینگ قرمز ، افزایش تجربه جنسی را گزارش نکردند.

عوارض جانبی جینسینگ قرمز

یکی از عوارض جانبی جینسینگ قرمز ممکن است بی خوابی باشد. از دیگر تأثیراتی که گاهی اوقات رخ می دهد می توان به سردرد ، ناراحتی معده و یبوست اشاره کرد.

محققان اطلاعات زیادی در مورد اثرات طولانی مدت مصرف جینسینگ قرمز ندارند. با این حال ، بر اساس گزارش مجله داروسازی بالینی بریتانیا ، هیچ تداخل دارویی گزارش نشده است.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

medicalnewstoday

دیدگاه تان را بنویسید

 

x