فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 825

چه عواملی در فصل تابستان خواب خوب را از ما می‌گیرند؟

تغییرات فصلی می‌توانند بر میزان خوب خوابیدن ما تأثیر بگذارند و نور به عنوان مهم‌ترین عامل خارجی تأثیرگذار بر ریتم شبانه روزی، ساعت داخلی بدن که چرخه خواب و بیداری ما را کنترل می‌کند...

درتابستان چیز های زیادی وجود دارند که باید منتظر آنها باشید: آب و هوای بهتر، تعطیلات، اوقات گذراندن در ساحل. ولی در کنار همه اینها موارد یا عواملی هستند که خواب خوب ما را خراب می‌کنند.

اگر خوابیدن در ماه های تابستان برای شما دشوار است، تنها نیستید.

چه مشکل در خوابیدن باشد و چه مشکل در خواب ماندن، ساعات بیشتر در روز و گرمای هوا می‌تواند تأمین خواب مورد نیاز را دشوار کند.

عواملی که در فصل تابستان خواب خوب را از ما می‌گیرند

چرا خوابیدن در تابستان سخت تر است؟

 تغییرات فصلی می‌توانند بر میزان خوب خوابیدن ما تأثیر بگذارند.

محققان دریافتند که اوقات بیداری در تابستان زودتر است، در حالی که مسائل خواب مانند بی‌خوابی و خستگی در زمستان کمتر دیده می‌شود (اگرچه افراد هنوز هم می‌توانند در زمستان دچار خواب شوند).

در اینجا دلایلی آورده شده است که ممکن است در طول تابستان خواب خوبی نداشته باشید.

همچنین ببینید:

فواید بی‌نظیر مصرف مکمل های کلروفیل دار

افزایش ساعات روز

مطالعه در 2019 خاطرنشان می‌کند که قرار گرفتن در معرض نور در اواخر روز به قسمت های بیشتری از بیدار شدن در طول شب و خواب کم موج یا دلتا کمک می‌کند. این یک مرحله خواب است که به احساس آرامش کمک می‌کند.

در همان مطالعه، نور به عنوان مهم‌ترین عامل خارجی تأثیرگذار بر ریتم شبانه روزی، ساعت داخلی بدن که چرخه خواب و بیداری ما را کنترل می‌کند، مشخص شده است.

کت لدرل، می‌گوید: "هرچه ساعت های روشنایی روز بیشتر باشند و دما بالاتر، گاهی اوقات مرطوب باشد، خواب راحت را دشوار می‌کند."

لدرل یک دانشمند خواب، کرونوبیولوژیست و رئیس خواب در Somnia است.

او می‌گوید: "ساعت بدن شما که در مغز شما قرار دارد، از نور و تاریکی به عنوان سیگنال هایی برای شبانه روز استفاده می‌کند." "هرچه ما نور را ببینیم، ساعت بدن بیشتر به بدن می‌گوید که روز است و باید بیدار بماند."

تأخیر در ترشح ملاتونین

وقتی هوا تاریک می‌شود، ساعت بدن ما نشان می‌دهد که زمان ترشح هورمون ملاتونین زمان خواب است. با طلوع خورشید، ترشح ملاتونین متوقف می‌شود تا بدن بتواند خود را برای روز آماده کند.

لدرل می‌گوید: "به دلیل طولانی بودن ساعت های تابستانی در تابستان، زمان ترشح ملاتونین نسبت به زمستان کوتاه‌تر است." "این یکی از دلایلی است که شما ممکن است در تابستان زودتر بیدار شوید و کمی‌ کمتر بخوابید."

فشار

دیپتی تایت هیپنوتیزم و متخصص خواب می‌گوید اگر استرس داشته باشید یا ذهن شما درگیر باشد خواب ممکن است بیشتر مختل شود.

تایت می‌گوید: "هورمون ها و مواد شیمیایی نقش بسزایی در توانایی ما در حفظ تعادل و هموستاز دارند."

به عنوان مثال، تغییرات هورمونی یائسگی یا عدم تعادل غده فوق کلیه و شیمیایی ناشی از اضطراب و استرس "تأثیر زیادی بر توانایی ما در آزادسازی ملاتونین به طور موثر و در نهایت خاموش شدن خواهد داشت."

عوامل سبک زندگی

عوامل سبک زندگی نیز ممکن است در بازی باشند.

تایت می‌گوید: "از آنجا که روز ها طولانی تر هستند، ما به طور کلی کار های بیشتری انجام می‌دهیم و همچنین معاشرت های خود را افزایش می‌دهیم." "با تغییر سبک زندگی در تابستان، ممکن است متوجه شویم که دیرتر غذا می‌خوریم."

تایت همچنین خاطرنشان می‌کند که ممکن است ساعت خواب ما کاهش یابد، زیرا معمولاً دیر خوابیدن و بیدار شدن با آفتاب صبح زود اتفاق می‌افتد.

او می‌گوید: "این می‌تواند بر روی الگوی خواب عمومی ما اثر سوء بگذارد، باعث بیدار شدن مکرر در شب یا خستگی احتمالی در روز شود."

لدرل موافق است و او می‌گوید: "ما از نور روز و هوای گرم بیشترین استفاده را می‌کنیم." "با این حال، تقویم های شلوغ اجتماعی ما نیز زمان خواب را از ما می‌گیرند."

همانطور که تایت ذکر کرد، بیدار ماندن در معاشرت طولانی مدت ممکن است به معنای مصرف بیشتر الکل باشد. به گفته لدرل، این در طولانی مدت به خواب ما کمک نمی‌کند.

دمای بالاتر

همراه با ساعات بیشتر در نور روز، دمای بالاتر نیز می‌تواند در برهم زدن خواب نقش داشته باشد.

تایت می‌گوید: "وقتی خیلی گرم هستیم، بدن ما از حالت آرام خارج می‌شود و بسیار ظریف به حالت آگاهی بیشتری می‌رود."

به گفته تایت، این یک مکانیسم ایمنی داخلی است تا از گرم شدن بیش از حد بدن جلوگیری کند.

او می‌گوید: "ضمیر ناخودآگاه ما، ما را بیدار می‌کند تا ترموستات داخلی خود را تنظیم کرده و دوباره بدن را به دمای طبیعی برگردانیم ." "هنگامی که درجه حرارت بدن ما کاهش می‌یابد، این نشانه‌ای است که می‌تواند دوباره بخوابد. خواب ما بسیار عمیق تر و سازگارتر خواهد بود."

دیدگاه تان را بنویسید

 

x