فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 778

تاثیر بی‌نظیر ماساژ درمانی، بر کنترل بیماری ها

تحقیقات نشان داده است که ماساژ می‌تواند ضربان قلب را کاهش دهد، فشار خون را کاهش دهد و گردش خون و جریان لنفاوی را افزایش دهد...

افراد در هر سنی برای رهایی از استرس زندگی روزمره، آسیب ها و شرایط مزمن و حاد و همچنین برای کمک به حفظ سلامتی، به ماساژ درمانی روی آورده اند. طبق سوابق چینی، این یکی از قدیمی ترین هنر های درمانی است که 3000 سال قدمت دارد.

با استفاده از تکنیک های دستکاری بافت نرم، ماساژ استرس و خستگی را کاهش می‌دهد، در حالی که گردش خون را بهبود می‌بخشد. بسته به سبک ماساژ، تکنیک ها می‌توانند شامل نوازش، خمیر ورزیدن، تاب دادن، ضربه زدن یا فشار ثابت باشند.

تاثیر بی‌نظیر ماساژ درمانی، بر کنترل بیماری ها

ماساژ می‌تواند درد و اضطراب را در افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند سرطان کاهش دهد و بار فیزیولوژیکی استرس را کاهش دهد. این می‌تواند به درمان بیماری هایی از جمله تنش ناشی از استرس، خستگی مرتبط با سرطان، اختلالات خواب، فشار خون بالا، دیابت، کمردرد و افسردگی کمک کند.

 ماساژ درمانی سال هاست که مجاز به کار در زمینه درمان بیماران با شرایط پزشکی پیچیده، به ویژه سرطان، و استفاده از ماساژ برای تقویت سلامت عمومی است. سبک های ماساژ ارائه شده شامل بافت های عمیق، سوئدی، روش های طب فشاری و لمس درمانی است.

همچنین ببینید:

مقاومت به آنتی بیوتیک و نسل جدید بیماری ها

شرایط درمان شده

تحقیقات نشان داده است که ماساژ می‌تواند ضربان قلب را کاهش دهد، فشار خون را کاهش دهد و گردش خون و جریان لنفاوی را افزایش دهد. همچنین باعث شل شدن عضلات، بهبود دامنه حرکتی و افزایش اندورفین می‌شود که همگی می‌توانند باعث بهبود درمان پزشکی شوند.

ماساژ درمانی قدرت عضلات را افزایش نمی‌دهد، اگرچه می‌تواند عضلات ضعیف و غیرفعال را تحریک کند، که به شما کمک می‌کند کمبود ورزش و بی‌تحرکی ناشی از بیماری یا آسیب را جبران کنید.

ماساژ می‌تواند به درمان شرایط جسمی مرتبط با استرس کمک کند، از جمله:

  • اضطراب و افسردگی

  • خستگی

  • سردرد و میگرن

  • درد، از جمله تنش عضلانی، درد پشت، شانه و گردن

  • آسیب های استرس تکراری

همچنین ببینید:

طرز تهیه پاستای پنیر و گوجه فرنگی!

ارزیابی

در جلسه اولیه شما، ماساژدرمان سوالاتی در مورد سلامتی شما و علائمی که شما تجربه می‌کنید می‌پرسد، تا تعیین کند که چگونه بهترین درمان را انجام دهید. لطفاً در مورد مشکلات سلامتی و دارو های مصرفی خود به ماساژدرمان اطلاع دهید. او درباره قسمت هایی از بدن شما که می‌خواهید ماساژ دهید، صحبت خواهد کرد.

رفتار

ماساژ شما، در یک اتاق ماساژ انجام می‌شود. ما می‌خواهیم شما تا آنجا که ممکن است احساس راحتی کنید. شما تصمیم خواهید گرفت که برای ماساژ خود چه مقدار لباس را از تن خود در بیاورید. ماساژ درمانی شما در حالی که لباس را در می‌آورید از اتاق خارج می‌شود. خود را با یک ملافه و پتو تمیز می‌پوشانید.

ماساژ طب فشاری را می‌توان از طریق لباس انجام داد.

بعد از ماساژ، ممکن است احساس آرامش و کمی خواب آلودگی کنید، یا ممکن است با افزایش انرژی، آگاهی و تمرکز مواجه شوید. ماساژ به آزاد سازی سموم از بافت نرم شما کمک می‌کند، بنابراین توصیه می‌کنیم بعد از دفع سموم از سیستم، مقدار زیادی آب بنوشید.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

ucsfhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x