فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 730

خواص فوق العاده زردچوبه برای خانم ها

زردچوبه ادویه ای هست که شاید ظاهراً نشان ندهد که چقدر برای بدن مفید است، اما در واقع این ادویه برای قلب برای ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد خواص زردچوبه برای خانم ها، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

خواص فوق العاده زردچوبه برای خانم ها

دکتر لادن گیاهی متخصص تغذیه و رژیم درمانی پاسخ می‌دهد:

خواص فوق العاده زردچوبه برای خانم ها

شما بهترین حالتی که می‌تونید در واقع از اثرات ترکیبات موثر  زردچوبه استفاده کنید، استفاده از آن همراه با غذا هستش و ترجیح می‌دهیم که زردچوبه را سرخ نکنید چون میگن وقتی زردچوبه را سرخ می‌کنیم یه مقدار از درصد ترکیبات فعال اون در واقع از بین میره و تخریب میشه.

زردچوبه را شما می‌توانید هم در ترکیب غذا ها و هم همراه با نوشیدنی ها استفاده کنید، البته اینجا کمتر باب است اما ترکیب شیر و دارچین و همراه با زردچوبه یه ترکیبی هستش که معمولاً برای افرادی که دچار درد هستند، دچار ضعف هستند و دچار چربی خون بالا هستند توصیه میشه.

همچنین ببینید:

آیا دیابت شیرین یک عامل خطر برای کاهش تراکم استخوان است؟

نکته مهم: مصرف زیاد از حد زردچوبه می‌تونه عوارض نامطلوبی را داشته باشه، مصرفش را بیشتر از ۲ تا ۴ گرم در روز نباید بکنیم، مخصوصاً افرادی که از وارفارین استفاده می‌کنند در واقع مصرف زردچوبه می‌تونه با وارفارین تداخل ایجاد بکنه.

هم تو طب سنتی و هم سایر مکاتب از ترکیب زردچوبه همراه با روغن نارگیل حتی به صورت موضعی برای کاهش درد ها و التهاب های مفصلی که اتفاقاً تو خانم ها خیلی زیاده استفاده می‌کنند.

از ترکیب زردچوبه همراه با عسل در درمان جوش ها، بعضی وقت ها استفاده می‌کنند.

ترکیب زردچوبه با ماست برای درمان جوش میگن در طب سنتی مفیده، حتی برای درمان خارش سر ترکیب زردچوبه با روغن گل محمدی را پیشنهاد می‌کنند.

کلاً زردچوبه خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد و وقتی ما می‌گیم یه گیاهی خاصیت آنتی اکسیدانی بالا داره یعنی از سلول های ما را در برابر استرس های محیطی محافظت می‌کند و فرآیند های پیری را کند می‌کند.

و نمی‌دونیم شاید یکی از دلایلی که زردچوبه را در پیشگیری از آلزایمر هم موثر دانسته اند، نقش این ترکیبات آنتی اکسیدان هستند در محافظت از سلول‌های مغزی.

در هر صورت از این به بعد با عشق و علاقه‌ی بیشتری از زردچوبه می‌تونید تو برنامه غذایی تان استفاده کنید و از اثرات درمانی و شفابخشی اون برای پوست و مو، درد ها و در واقع پیشگیری از فرآیند های پیری بهره مند شوید.

موفق باشید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x