فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 697

نقش ویتامین C در دفع سموم بدن!

در این به این موضوع میپردازیم که ویتامین c چقدر در دفع سموم بدن تاثیر گذار است ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد نقش ویتامین C در دفع سموم بدن، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

نقش ویتامین C در دفع سموم بدن!

دکتر لادن گیاهی متخصص تغدیه و رژیم درمانی پاسخ می‌دهد:

نقش ویتامین C در دفع سموم بدن!

در ادامه مطلبی که در مورد ویتامین سی برای شما گذاشته‌ایم، چندتا نکته جا موند که واقعا حیف بود که شما ندونید و اون هم نقش ویتامین سی در دفع سموم بدن مثل اسید اوریک است، بنابراین در کسانی که دچار نقرس هستند ما برامون مهمه که بتونیم کمک کنیم اسید اوریک بیشتر دفع بشه.

حتما رژیم غذایی اینها رو جوری تنظیم می‌کنیم که حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم بتونن ویتامین C از طریق منابع غذایی دریافت کنند.

همچنین ببینید:

متفورمین چه عوارضی داره؟

اگر فردی هستش که مبتلا به نقرسه و نمی‌تونه این میزان میوه و سبزی رو استفاده کنه، اون وقت می‌تونه از مصرف مکمل ویتامین C در واقع نفع ببره.

 نکته خیلی جالب این هست که در واقع ویتامین سی در ساخته شدن هورمون تیروئید، در ساخته شدن هورمون سرتونین، که به شادابی و نشاط کمک می‌کنه، نقش مهمی داره. بنابراین افرادی که احساس خستگی مزمن دارند و همینطور کم خونی و فقر آهن دارند، ما حتما حتما به دریافت منابع ویتامین سی و گاها مکمل‌ های آن تأکید می‌کنیم.

در واقع ویتامین سی کمک می‌کنه جذب آهن از منابع غیر حیوانی، یعنی منابع گیاهی آهن، افزایش پیدا کنه. مثلا وقتی که شما از گوجه فرنگی در کنار اسفناج و لوبیا سبز استفاده می‌کنید و یا خود اسفناج با لیمو ترش استفاده می کنید، اثر سینرژیستی این مواد مغذی رو میبره بالا و جالبه بدونید اسفناج که در واقع منبع آهن گیاهی هست خودش منبع ویتامین سی هم هست پس واقعا هوشمندی که در خلقت مواد خوراکی وجود دارد جوری هست که اثر سینرژیستی یعنی اثر تشدید کنندگی خاصیت همدیگر را دارند.

یه نکته دیگه ویتامین سی این هست که در ساخته شدن هورمون های استروئیدی و در ساخته شدن استروژن هم شرکت می‌کنه، بنابراین ما ویتامین C رو، و منابع غذایی ویتامین C رو یک سوپرفود و یک غذای فوق العاده و یک منبع عالی هم برای دفع سموم، هم برای ساخته شدن پروتئین ها و هورمون های بدن همواره لازم داریم و از آنجایی که نیازش زیاده، منابع غذاییش هم در طبیعت به وفور وجود داره.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x