فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 675

درمان جای سوختگی

در رابطه با درمان جای سوختگی و اسکار های ناشی از سوختگی، درمان قطعی نداریم اما برای بهبود قسمت زیادی از آن در این پست به مواردی از زبان آقای دکتر گفته میشه مثل ...

درمان جای سوختگی

دکتر مصطفی ده مرده ئی فوق تخصص جراحی پلاستیک پاسخ می‌دهد:

درمان جای سوختگی

یکی از معضلات درمانی در دنیا همین اسکار های ناشی از سوختگیه، درمان صد در صد هنوز برای اسکار های ناشی از سوختگی در دنیا نداریم، درمان های کمکی داریم، درمان های کمکی عبارتند از شیت های سیلیکون که روی زخم گذاشته میشه، پماد های آنتی اسکار که استفاده میشه. در مواردی که پزشک تشخیص دهد لیزر استفاده می کنیم و جدیدا موادی از خون خود فرد استخراج میشه یا حتی سلول های چربی استخراج میشه و در محل اسکار تزریق میشه که خیلی کمک کننده است ولی اینکه من روی پیشگیری خیلی دقت دارم متاسفانه وقتی سوختگی اتفاق افتاد خیلی درمانش سخت میشه، و درمانش صد در صد نیست.

همچنین ببینید:

مصرف زیاد نمک سیستم دفاعی بدن رو ضعیف می‌کنه‌!

این که من دارم میگم به استناد معتبرترین مراکز بین‌المللی که خیلی از این مراکز بین المللی خود من بازدید کردم و دیدم اونجا هم کاری بیشتر از این کاری که ما برای بیمارامون می‌کنیم نمی‌تونن بکنن ولی به لحاظ کمک بله.

بعضی وقت‌ها این اسکار ها را باید عملشان کنیم حداقل یک سال و نیم باید از زمان سوختگی بگذره زخم آماده عمل بشه، ببینید دوستان اگر بهتون پیشنهاد کردن که اسکار سوختگی را قبل از یک سال یا یکسال و نیم عمل کنید این عود می‌کنه، من خواهش می کنم اگر هم اقدامی می‌خواید بکنید حتما به پزشک متخصص این رشته مراجعه کنید.

منبع: برنامه طبیب

دیدگاه تان را بنویسید

 

x