فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 648

نوشیدن آب وسط غذا باعث چاقی می شود؟

برای اینکه از نوشیدن آب وسط غذا در امان باشیم، که عوارضی مثل چاقی و ... دارد بهتره تمریناتی که در این پست از زبان اقای دکتر می‌شنوید رو انجام بدید.

 نوشیدن آب وسط غذا باعث چاقی شکم و پهلو می‌شود!

دکتر سید محمد علی سروش متخصص طب ایرانی پاسخ می‌دهد:

چند تا دلیل داره که فرد وسط غذا آب می‌خوره اصلی‌ترین دلیلش اینه که نمی‌جوه غذا رو، یعنی بزاق ترشح نمیشه، جویدن غذا رخ نمیده و مجبوره با مایعات فرو بده اینو تا بره پایین.

نوشیدن آب وسط غذا باعث چاقی شکم و پهلو می‌شود!

این اصلی ترین دلیلمونه، حالا ممکنه بعضی از افراد هستند مزاجشون به سمت خشکی رفته یا گرمی رفته، اینها معمولا در سنین پایین‌تر مخصوصا در بچه ها اینا رو می‌بینیمشون ولی اکثر افرادی که درگیرن و این مشکل رو باهاشون داریم کسانی هستند که غذا رو خوب نمی‌جوند.

جویدن غذا یعنی چه؟

جویدن به این معنی است که شما لقمه رو برمی‌دارید در دهان می‌زارید، بعد یه مدت هواستون به این باشه که چه اتفاقی داره تو دهانتون میوفته؟ یه ذره طول می‌کشه یعنی اذیت کننده هست به خصوص دفعه های اول که عادتشو فرد نداشته و همش داشته تند تند می‌خورده، الان که می‌خواد با جویدن غذا اینو بخورتش اذیت کننده هست.

همچنین ببینید:

دلایل کمبود آهن

من همیشه مثال میزنم توی مطب میگم مثل رانندگی می‌مونه، اولش که می‌خوای غذا رو بجوی مثل رانندگی سخته یعنی شما باید هواست به فرمون، خب این دنده بود، خب این کلاج بود، این گاز بود چی بود باید هواست به اون باشه، یه مدت که می‌گذره می‌بینی همه سبکی کار انجام میدی تو رانندگی هواست هم خیلی به رانندگیه نیست، جویدن غذا هم شبیه اونه یه مدتی که فرد شروع می‌کنه به توجه کردن و با توجه غذا خوردن اولش واقعا اذیت کننده هست که حدودا بین ۲ تا ۴ هفته اول اذیت میشه.

باید هواسش کامل به دهانش باشه، شروع می‌کنه جویدن، می‌جوه، می‌جوه، می‌جوه به یه جایی میرسه یه حالت خمیر مانند میشه که خودش می‌ره پایین و شما قورت نمیدین، این یعنی که غذا آماده شد برای قورت دادن.

غذا رو خشک خشک قورت ندیدن؟  بله چون بعدش مجبور می‌شیم آب پشت سرش بخوریم که بره پایین، که بتونیم لقمه بعدیه رو بخوریمش، بعد تند تند می‌خوریمش.

در نهایت هم اضافه وزن پیدا می‌کنیم.

آب خوردن وسط غذا آدم رو چاق می‌کنه؟ معده رو سرد می‌کنه، معده ی کسی که سرد میشه تو هضم و جذب مشکل پیدا می‌کنه، یکی از علت های اضافه وزن تو ناحیه شکم و پهلو ها آب خوردن با غذاست.

منبع: برنامه طبیب

دیدگاه تان را بنویسید

 

x