فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 383

احساسات و تاثیرشان بر غذا خوردن!

ما همه ممکن است زمانهایی که گرسنه نیستیم هم چیزی بخوریم ، و این اغلب با احساساتی گره خورده است که حتی ممکن است از آنها آگاهی نداشته باشیم. این نوع "خوردن احساسی" می تواند به سرعت تلاش هایمان برای کاهش وزن را خراب کند....

ما همه ممکن است زمانهایی که گرسنه نیستیم هم چیزی بخوریم ، و این اغلب با احساساتی گره خورده است که حتی ممکن است از آنها آگاهی نداشته باشیم. این نوع "خوردن احساسی" می تواند به سرعت تلاش هایمان برای کاهش وزن را خراب کند. اگر بتوانید عواطفی را که باعث می شود شما بی اینکه گرسنه باشید غذا بخورید را در خودتان پیدا کنید و به انها مسلط شوید می توانید به مسیر درست خود برای درمان ادامه دهید.

احساسات و تاثیرشان بر غذا خوردن!

احساسات و خوردن

احساسات می تواند بر اینکه چه چیزی را چه موقع و چه مقدار می خوریم تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، شما احتمالاً شنیده اید که برخی افراد برای کنار آمدن با استرس ، غذا می خورند. برخی دیگر وقتی احساس خستگی می کنند خودشان را مشغول خوردن غذا می کنند.

همچنین ببینید:

آزمایشی امیدوار کننده در درمان دیابت!

هنگامی که بر اساس احساسات خود غذا می خورید ، این کار می تواند مانعی برای کاهش وزن شما شود. غالباً ، شرایطی که باعث ایجاد برخی احساسات منفی می شوند میتوانند باعث تمایل به غذا خوردن نیز بشوند. با استفاده از لیست زیر دریابید که کدام احساسات تمایل شما به خوردن غذا را ایجاد می کنند.

کلمات زیر را مرور کنید.

به هر یک از احساساتان فکر کنید.

به هر احساسی توجه داشته باشید تا دریابید که آیا میل شما به غذا خوردن را برمی انگیزد یا خیر.

احساسات یا موقعیت های دیگری را که باعث می شود شما غذا بخورید به لیست اضافه کنید.

ترسیده

تنها

خشمگین

مشتاق

بد

اندوهگین

خسته

بی تاب

افسرده

ناامید

چاق

ترسناک

خوب

غم و اندوه

گناهکار

خوشحال

نفرت

گرسنه

ناامن

حسود

تنهایی

شهوت

عصبی

فشار همسالان

پشیمانی

غمگین

ترس

خودخوری

شرمنده

خواب آلود

فشار

زمان غذا خوردن

خسته

نا مطمئن

نگران

اگر اخیراً غذا خورده اید و دوباره احساس گرسنگی میکنید ، یک بررسی سریع عاطفی انجام دهید. آیا شما به دلیل گرسنه بودن غذا می خواهید یا نیاز عاطفی تان را با آن برطرف می کنید؟ در اینجا چند نکته برای بررسی درست خوردن غذا آورده شده است:

به یاد داشته باشید که کدام احساسات و موقعیت ها شما را به سمت خوردن غذا سوق می دهند.

برای برطرف کردن آن نیاز عاطفی  ، لیستی از کارهای دیگری بنویسید ، به عنوان مثال با یک دوست تماس بگیرید ، پیاده روی کنید ، کمی آب بنوشید یا یک نوشیدنی با کالری بسیار بسیار پایین دیگر بنوشید، ایمیل بفرستید یا یک حرکت کششی یوگا انجام دهید.

گرسنگی جسمی خود را با استفاده از مقیاس امتیاز گرسنگی ارزیابی کنید.

بررسی کنید که چه نوع غذاهایی می خورید ، هنگام غذا خوردن چقدر گرسنه هستید و احساستان در زمان خوردن غذا چیست. به این ترتیب شما ممکن است درک بهتری از احساساتی داشته باشید که شمارا ترغیب به خوردن غذا در هنگامی که به صورت فیزیکی گرسنه نیستید ، میکنند.

اگر این کار ها برایتان سخت است و دوران سختی را میگذرانید، درخواست کمک کنید. اعضای خانواده و دوستان خود را برای کمک و پشتیبانی از خودتان در مسیر تلاش هایتان  برای کاهش وزن فرا بخوانید. گروه های پشتیبانی ، درمان و اعضای تیم مراقبت های بهداشتیتان نیز می توانند به شما کمک کنند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetes

دیدگاه تان را بنویسید

 

x