فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 342

بهترین راه تشخیص ویروس کرونا!

بهترین راه برای پزشکان برای تشخیص ویروس کرونا درست بیان کردن شرح حال بیمار حال یا از زبان خودش و یا اطرافیانش است و فقط در موارد خاص از تست pcr استفاده می شود

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد بهترین راه تشخیص ویروس کرونا، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

بهترین راه تشخیص ویروس کرونا!

قابل توجه اونایی که خود سر تست کرونا می دهند .

دکتر جمال میرزایی متخصص عفونی در این باره پاسخ میدهد :

بهترین تست برای تشخیص بیماری کووید ۱۹ شرح حال بیمار است ما اولین چیزی که در بدو ورود بیمار به مطب یا کلینیک ازش سوال میکنیم شرح حالشون است و اگر که شنونده ی خوبی برای بیمارها باشیم اغلب موارد با همون شرح حالی که خود بیمار یا اطرافیانش توضیح میدن تشخیصمون تقریبا قطعی میشه .

بهترین راه تشخیص ویروس کرونا!

وقتی بیماری میاد میگه من پدرم و مادرم و خواهر و برادرم مبتلا شدن و علایم مشابه داشتن اونها چند روز پیش مبتلا شدن و من امروز همون علایم رو دارم تجربه میکنم .

یا میگه یکی از اعضای خانواده مبتلا شد رفت تست pcr داد مثبت شد و من هم بعد از چند روز مبتلا به این بیماری شدم این انجام مجدد تست pcr برای این فرد ضرورتی نداره چون که اظهر من الشمس هست که ایشون هم مبتلا به کووید ۱۹ شده .

اما از اون طرف انجام تست پی سی ار ممکنه ایجاد تردید  کنه چرا که ممکنه تست این فرد منفی بشه بعد میگه خوب پس من کرونا نداشتم پس یه چیز دیگه بود ، ولی واقعیت این است که حتی اگر تستpcr فرد هم منفی بشه و اگر نمونه ای که از ته حلق و بینی فرد گرفته میشه منفی گزارش بشه وقتی بیماری میاد و شرح حالی میده که کاملا منطبق بر کووید۱۹ است توی دورانی که الان شایع ترین ویروس تنفسی همین ویروس است تشخیص ما بر اساس شرح حال و علائم بالینی کووید ۱۹ هست حالا تست آزمایشگاهی حتی اگر منفی باشه رد کننده نخواهد بود .

همچنین ببینید:

دیابتی ها چیکار کنن کلیه هاشون آسیب نبینه؟

تست های سرولوژی رو خیلی ها میگن انجام میدن حالا بعضاً میگن تست آنتی بادی و یا تست خونی ، ببینید این تست های آزمایشگاهی رو به صورت سرخود انجام دادن واقعا نه کمکی به خود بیمار می‌کنه و نه کمکی برای تشخیص برای پزشک می‌کنه توصیه ما این است که از انجام سرخود تست های  آزمایشگاهی و مراجعه به آزمایشگاه ها و یا خواستن از آزمایشگاه که بیان ازشون تو خونه آزمایش بگیرن اجتناب بکنند چون اغلب تشخیص های ما بر اساس شرح حال و علائم بالینی است .

مواردی که ما مشکوک میشیم و مواردی که برامون مهمه که بخواهیم تشخیص بدیم این بیماری رو از یه بیماری دیگه .

یا اینکه شرح حال خیلی کمکمون نکنه ، علایمی داره که خیلی شبیه کووید ۱۹ نیست و فرد داره تب می‌کنه و بیماری که نقص ایمنی خاصی داره برای ما مهم است و در او موارد ما ممکنه از تست های آزمایشگاهی استفاده کنیم .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x