فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1837

فواید کره بادام زمینی و خوردن آن قبل از خواب

برخی از متخصصان مصرف کره بادام زمینی را در شب برای حمایت از رشد عضلات، تثبیت سطح قند خون و بهبود کیفیت خواب توصیه می کنند.با این حال بادام زمینی حاوی کالری زیادی در هر وعده است، بنابراین ممکن است تعجب کنید که آیا خوردن این غذای سیر کننده قبل از خواب منجر به افزایش وزن می شود یا خیر.کره بادام زمینی یک ماده غذایی پر کالری محسوب می شود که سرشار از چربی های مفید برای قلب است...

خواص کره بادام زمینی

کره بادام زمینی فواید تغذیه ای زیادی دارد. مصرف مقدار کمی کره بادام زمینی به عنوان بخشی از یک میان وعده سالم قبل از خواب ممکن است به بهبود کیفیت خواب و پیشگیری از پرخوری و افزایش وزن کمک کند.

فواید کره بادام زمینی و خوردن آن قبل از خواب

 

کره بادام زمینی یک غذای مغذی و پر کالری محسوب می شود که حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و فیبر است.مصرف مقدار کمی کره بادام زمینی قبل از خواب ممکن است کیفیت خواب را بهبود بخشد. برای حداکثر فواید سلامتی، فرد باید کره بادام زمینی طبیعی را انتخاب کند.

 

ارزش غذایی بادام زمینی

بادام زمینی ممکن است از نظر ارزش غذایی زمانی که فرد آن را در مقادیر متوسط ​​مصرف می کند، فوایدی برای سلامتی داشته باشد. بادام زمینی سرشار از مواد مغذی است.

بادام زمینی حاوی پروتئین بیشتری نسبت به هر آجیل دیگری است. آنها همچنین حاوی:

  • فیبر
  • آنتی اکسیدان ها
  • ویتامین ها و مواد معدنی
  • آمینو اسید

پروتئین بادام زمینی یک پروتئین گیاهی است و کارشناسان افراد را به مصرف این ماده غذایی تشویق می کنند. متخصصان می گویند که 1 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی معادل 1 اونس گوشت بدون چربی است.

علاوه بر این عدم مصرف پروتئین کافی می تواند در خواب فرد اختلال ایجاد کند. یک مطالعه در سال 2021 بیان کرد که بهبود کیفیت خواب با مصرف پروتئین بالا همراه با ورزش منظم ارتباط دارد.

همچنین ببینید:

آیا بادام زمینی برای دیابت مفید است؟

 

بادام زمینی دارای محتوای چربی بالایی است، اما بیشتر از چربی تک غیراشباع تشکیل شده است، نوعی چربی که فوایدی برای سلامتی دارد. در ترکیب با پروتئین و فیبر موجود در کره بادام زمینی، این چربی‌ها می‌توانند باعث شوند که فرد برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کند، سطح قند خون را تثبیت و به خوابیدن کمک کند.

بادام زمینی کالری بالایی نیز دارد: 1 قاشق غذاخوری بادام زمینی حاوی حدود 90 کالری است. با این حال اگر فرد در تلاش برای افزایش وزن نیست، باید اندازه مصرف خود را محدود سازد.

ترکیب مقدار کمی کره بادام زمینی با سیب یک میان وعده سالم و سیر کننده را فراهم می کند که از پروتئین، فیبر و چربی فراوان تشکیل شده است.

 

فواید مصرف کره بادام زمینی

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرده است که کره بادام زمینی باید حداقل 90 درصد بادام زمینی در محصول نهایی خود داشته باشد.

با توجه به توصیه‌های متخصصان، انتخاب کره بادام‌ زمینی که فقط حاوی بادام‌ زمینی باشد به این معنی است که قند یا چربی اضافه‌ای وجود ندارد.

علاوه بر این کره بادام‌ زمینی با پوست حاوی سطوح بالاتری از فیبر و آنتی‌اکسیدان است.

بادام زمینی همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان، اسیدهای آمینه و ویتامین است. افرادی که فاقد این ریزمغذی ها هستند، به ویژه ویتامین های A ، C، D، E، ممکن است دچار مشکلاتی در خواب شوند. کره بادام زمینی بسیاری از ریز مغذی ها را فراهم می سازد که منبع مناسبی از ویتامین E است.

حاوی اسید آمینه تریپتوفان است که بدن برای ساخت سروتونین و ملاتونین به آن نیاز دارد. ملاتونین و سروتونین هر دو به تنظیم چرخه خواب و بیداری و ارتقای کیفیت خواب کمک می کنند.

 

اولویت قرار دادن خواب

  1. خواب برای حفظ سلامت بدن از نظر روحی و جسمی ضروری است.
  2. چندین مطالعه ارتباط بین تغذیه مناسب و بهبود کیفیت خواب ایجاد کرده اند.
  3. میزان خواب مورد نیاز یک فرد به سن و سطح فعالیت او بستگی دارد. کمبود خواب باعث می شود افراد غذاهایی با کالری بالا مصرف کنند که ممکن است منجر به افزایش وزن گردد.
  4. یک میان وعده غنی از مواد مغذی قبل از خواب، مانند کره بادام زمینی، ممکن است اشتهای صبحگاهی را بهبود بخشد و به تنظیم قند خون کمک کند.

همچنین ببینید:

وضعیت خوابتان را بررسی کنید !!!

 

مضرات مصرف کره بادام زمینی در اواخر شب

میان‌وعده‌های آخر شب می‌تواند منجر به افزایش وزن شود و مطالعات ارتباط بین دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی را مشخص می‌کنند.

در طول خواب متابولیسم کند می شود و هضم غذاها بیشتر طول می کشد.

اندازه مصرف نیز مهم است. به عنوان یک قاعده کلی، میان وعده ها نباید بیش از 250 کالری داشته باشند و در کل کالری روزانه یک فرد حساب شوند.

نیاز روزانه به کالری بسته به فعالیت و سن متفاوت است، اغلب زنان به 1600 تا 2200 کالری در روز و مردان به 2000 تا 3200 کالری در روز نیاز دارند.

 

خلاصه کلی

به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل، یک وعده کوچک کره بادام زمینی می تواند یک انتخاب مغذی برای میان وعده شبانه باشد.

ترکیب آن با میوه، مانند سیب یا موز یا سبزیجاتی مانند کرفس، محتوای فیبر و ارزش غذایی میان وعده را افزایش می دهد.

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف یک میان وعده سالم نزدیک به زمان خواب می تواند به خواب آرام کمک کرده و اشتهای فرد را تنظیم کند و به آنها کمک کند تا کالری مصرفی خود را در روز بعد حفظ کنند.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

 

منابع:

medicalnewstoday

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

x