فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1338

خیلی لاغر شدم، دلیلش چیه؟

کاهش وزن ناگهانی در مبتلایان به دیابت میتونه نتیجه کم آبی بدن٬ افزایش قند خون٬ تجزیه عضلات و همچنین مشکلات ناشی از تیروئید باشه ....

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد دلیل لاغر شدن زیاد، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

دلیل لاغر شدن زیاد چیست؟

اگر کاهش وزن با دیابت وجود داشته باشد یک دلیلش عدم کنترل قند خون هست چون قند از طریق ادرار دفع میشود و یک مقدار کالری و انرژی هست که دارد دفع میشود و این میتواند باعث لاغری شود، بنابراین لاغر شدن عزیزان دیابتی اگر تحت درمان دارو نیستند و یا دارویی استفاده می‌کنند که قند آنها کنترل نیست، به واسطه عدم کنترل قند هست.

خیلی لاغر شدم، دلیلش چیه؟

 

خیلی از اوقات ممکن است لازم باشد، ما دارو را از سمت خوراکی ببریم به سمت انسولین، یعنی  یکی از دلایلی که ما به بیماران توصیه می‌کنیم که انسولین استفاده کنند همین کاهش وزن است، یعنی این نشان‌دهنده وضعیت کاتابولیک است، نشان دهنده این است که قند بیمار کنترل نیست و انسولین کافی در بدن تولید نمیشود و باید انسولین استفاده کند.

همچنین ببینید:

دلایل چاقی و راه های پیشگیری و درمان آن!

نکته سوم اینکه ،ممکن است بیمار دچار پرکاری تیروئید شده باشد که وزن آن  کم شده است.

نکته چهارم: ممکن است که نارسایی غده فوق کلیه پیدا کرده باشد، کورتیزول پایین آمده باشد که وزن کم شده که به میزان مصرف غذا و به ندرت ممکن است علل دیگری مثل کانسر ها و مسائل دیگر باشد بنابراین از همه نظر باید چک شوند و‌ کاهش وزن فقط یک دلیل ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x