فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1229

طرز تهیه ی ماکارونی و پنیر(مک اند چیز) غذای محبوب و خوشمزه ی ایتالیایی

ماکارونی از لذیذترین غذاها در بین مردم است ولی دستور غذایی ماکارونی مک اند چیز طعم جدیدی است که ارزش امتحان کردن رادارد ....

ماکارونی : تقریباً از هر نوع ماکارونی برای تهیه مک اند چیز می توان استفاده کرد؛ با هر ماکارونی خوشمزه می شود! به هر حال ما به جای ماکارونی رشته ای و اسپاگتی ، نوع شکلی آن (پاپیون و ..) را توصیه می کنیم ، اما اگر این نوع ماکارونی را در دسترس نداشتید از هر نوع دیگری از آن نیزمی توانید استفاده کنید .همچنین می توانید از ماکارونی بدون گلوتن ، ماکارونی تهیه شده از گندم کامل ، ماکارونی نخودچی و …  نیز استفاده کنید.

طرز تهیه ی ماکارونی و پنیر(مک اند چیز) غذای محبوب و خوشمزه ی ایتالیایی

کره : در این دستور واقعا جایگزینی برای کره وجود ندارد.

آرد همه منظوره : چند جایگزین وجود دارد که به جای آرد می توانید از آنها استفاده کنید و خوب هم عمل می کنند از جمله نشاسته ذرت ، نشاسته/آرد تاپیوکا و آرد همه منظوره بدون گلوتن. ما استفاده از آرد گندم سبوس دار را توصیه نمی کنیم ، زیرا به مک اند چیز ما طعم گندم می دهد.

همچنین ببینید:

پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر می کند؟

شیر:  هر نوع لبنیات مایع در این دستور به خوبی کار می کند. فقط به یاد داشته باشید که هر چه میزان چربی بیشتر باشد ، مک اند چیز خانگی شما خامه ای تر خواهد بود (بنابراین توصیه نمی کنیم از شیر بدون چربی استفاده کنید).

خامه ترش : ما به جای خامه ترش از ماست یونانی استفاده کردیم که نتایج بسیار خوبی نیز داشته است.

پنیر:  توجه: کیفیت پنیری که در این دستور خانگی مک اند چیز  استفاده می کنید واقعاً اهمیت دارد. اگر پنیری در دسترس دارید که حاضر نیستید آن را خالی بخورید ، از آن برای تهیه مک اند چیز نیز استفاده نکنید! ما پنیر چدار را برای رسیدن به بهترین طعم توصیه می کنیم!

نمک و فلفل

پودر سیر:  این ماده اختیاری است ، اما ما فکر می کنیم که طعم خاصی به مک اند چیز شما اضافه می کند که کیفیت آن را بالا می برد بدون اینکه طعمش برای بچه ها نامطلوب باشد. مقدار پودر سیر را بر اساس ذائقه و سلیقه خانواده خود تنظیم کنید!

 

ماکارونی را بپزید

ماکارونی را طبق دستورالعمل ذکر شده بر روی بسته بندی اش بپزید. حتما مقدار زیادی نمک به آب جوش اضافه کنید. این کار ممکن است گامی بی اهمیت به نظر برسد ، اما تفاوت زیادی در طعم کلی مک اند چیز و یا هر نوع ماکارونی دیگری اضافه می کند.

وقتی ماکارونی پخته شد آن را آبکش کنید .

سس پنیر را درست کنید

در حالی که ماکارونی در حال پخت است ، سس پنیر را درست کنید. این کار واقعا آسان است ، اما چند نکته وجود دارد که ما برای اطمینان از موفقیت شما در رسیدن به طعمی مطلوب ، به آنها می پردازیم!

روکس بسازید

تهیه ی این سس مک اند چیز خانگی با روکس شروع می شود. روکس چیست؟ روکس مخلوطی از چربی (معمولاً کره) و آرد است که برای تهیه سس غلیظ استفاده می شود. ابتدا کره را ذوب کنید (اجازه ندهید قهوه ای شود) و سپس آرد ، نمک و پودر سیر را به آن اضافه کنید.

با استفاده از همزن مواد را با هم مخلوط کنید تا مخلوط تان یکدست شود. و بگذارید حدود ۶۰ ثانیه بپزد (در این زمان بر روی سطح آن حباب هایی را خواهید دید)!

بعد از اینکه روکس به مدت ۶۰ ثانیه پخت ، شیر را اضافه کرده و مخلوط را خوب هم بزنید. خامه ترش یا ماست یونانی را اضافه کرده و دوباره هم بزنید. در این مرحله ، مخلوط نسبتاً روان و رقیق شده است. آن را روی حرارت متوسط نگه دارید و هر ۱۰ الی ۱۵ ثانیه آن را ​​هم بزنید تا سس شروع به غلیظ شدن کند.

اجازه ندهید این مخلوط بجوشد! اگر این کار را انجام دهید ، ممکن است سس مک اند چیز خیلی غلیظ درست کنید. وقتی سس آنقدر غلیظ شد که به کاردک بچسبد ، حرارت را کم کنید. سپس نوبت به مرحله بعدی می رسد .

همچنین ببینید:

خواص بی‌نظیر لوبیا!

پنیر را اضافه کنید و تا یکدست شدن مخلوطتان آن را هم بزنید

پنیر را اضافه کرده و به هم بزنید تا سس یکدست شود و همه پنیر آب شود. این کار با حرارت ملایم ۱ الی ۲ دقیقه طول می کشد. در این مرحله مهم است که سس پنیر را بچشید و مقدار نمک و پودر سیر را مطابق سلیقه خود تنظیم کنید!

وقتی سس پنیر یکدست شد ، شعله را خاموش کرده و ماکارونی پخته شده را اضافه کنید و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. سس با سرد شدن غلیظ می شود ، بنابراین این را هم در نظر داشته باشید!

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

joyfoodsunshine

دیدگاه تان را بنویسید

 

x