فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1311

چه افرادی نباید واکسن بزنن؟

تنها راه برای مصون ماندن از کرونا واکسیناسیون عمومی است٬ اما در مورد همه ی واکسن ها یک سری مولفه ها وجود دارد مثلاً برای دریافت واکسن شما در حال شیمی درمانی نباشید٬ چون شیمی درمانی های فعال سیستم ایمنی رو به شدت ضعیف میکنه و زدن واکسن در این حال باعث ایجاد کرونای شدید میشه ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه چه افرادی نباید واکسن بزنن؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

بحث امروز ما در مورد واکسن است که همه‌ی ما باید واکسن را بزنیم، این یک واقعیت است.

خیلی از افراد می‌پرسند آیا من باید واکسن بزنم؟ می‌گویم بله مگر زمانی که آبله ، طاعون و فلج اطفال آمد٬ چه شد که حالا درگیر این بیماری ها نمی‌شویم؟ چرا بچه های ما فلج اطفال نمی‌گیرند؟ آنها هم ویروس هستند، چون واکسن زده ایم درگیر آنها نمیشویم.

چه افرادی نباید واکسن بزنن؟

پس کرونا هم همینطور است، تنها راه درمان آن واکسیناسیون عمومی است، پس باید واکسن بزنیم.

اینکه چه واکسنی بزنیم، یک مدتی در مورد واکسن ها خیلی سوال بود، اول که آستارازنکا اومد گفتند ۷ مورد فلبیت مغزی دیده شده که در ایران، خداروشکر همچنین چیزی دیده نشد.

همچنین ببینید:

علت یبوست در دوران رژیم لاغری!

اول از همه یکسری پروتکل است در مورد همه‌ی واکسن ها:

اول اینکه شما در حال شیمی درمانی فعال برای بیماری‌های هماتولوژیک و سرطانی نباشید، چون شیمی درمانی های فعال مثل سرطان خون حاد، مثل لنفوما سیستم ایمنی را به شدت ضعیف می‌کند، زدن واکسن در زمانی که سیستم ایمنی خیلی ضعیف است امکان دارد که یک کرونای شدید را در فرد ایجاد کند.

دوم می‌گویند در بیماری های واسکولیتی و التهابی خیلی شدید که مریض داروهای نقض ایمنی خیلی شدیدی میخورد و سیستم ایمنی اش بسیار ضعیف است، در این افراد هم میگویند دست نگه دارید تا بیماری به مرحله‌ای برسد که پزشکتان اجازه دهد شما واکسن بزنید.

ولی در تومورهای سالید در کسانی که کانسر کولون ٬ تومورهای پوستی و کانسر تیروئید دارند هیچ کدام منعی برای تزریق واکسن نیست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x