فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1113

قهوه سبز چیست و چگونه باعث لاغری می شود؟

دانه های قهوه سبز همان دانه های قهوه ای هستند که حرارت ندیده اند٬دانه های قهوه به طور طبیعی سبز هستند اما قبل از اینکه به فروش برسند معمولا آن را حرارت میدهند و در طی این فرایند قهوه ای میشوند...

دانه های قهوه سبز٬ دانه های معمولی قهوه هستند که بو داده نشده و کاملاً خام باقی مانده اند.عصاره آنها به عنوان یک مکمل غذایی محبوب مورد استفاده قرار می گیرد ، اما قهوه سبز را می توان به شکل دانه کامل نیز خریداری کرد و از آن برای تهیه یک نوشیدنی گرم (درست مانند قهوه بو داده ) استفاده کرد.به خاطر داشته باشید که یک لیوان از این نوشیدنی سبز ، طعم قهوه بو داده ای را که قبلاً به آن عادت کرده اید نخواهد داشت ، و طعم بسیار ملایم تری خواهد داشت.

قهوه سبز چیست و چگونه باعث لاغری می شود؟

گفته می شود طعم آن بیشتر شبیه یک چای یا دمنوش گیاهی است تا قهوه.علاوه بر این ، مشخصات شیمیایی آن کاملاً متفاوت از قهوه بو داده است ، اگرچه ریشه و منبع اصلی آنها مشابه است.قهوه سبز دارای مقدار زیادی اسید کلروژنیک است که ترکیبی است با اثرات قوی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی که ممکن است برای سلامتی مزایای زیادی را به همراه داشته باشد .محصولات تهیه شده از قهوه بو داده نیز حاوی مقادیر کمی اسید کلروژنیک هستند ، اما بیشتر این ماده در طی فرآیند بو داده شدن از بین می رود .

همچنین ببینید:

شیر سویا چیست؟ خواص و مضرات شیر سویا

آیا قهوه سبز می تواند به عنوان یک مکمل برای کاهش وزن عمل  کند؟

در سال ۲۰۱۲ ، عصاره قهوه سبز توسط پزشک و مجری مشهور برنامه تلویزیونی دکتر اوز به عنوان یک مکمل معجزه آسا برای کاهش وزن معرفی شد.بسیاری از متخصصان بهداشت این ایده را که قهوه سبز تاثیر قابل توجهی بر کاهش وزن دارد ، رد کردند.با این وجود ، عصاره قهوه سبز یکی از محبوب ترین مکمل های موجود در بازار برای کاهش وزن  است.

چندین مطالعه کوچک انجام شده بر روی موش ها ، موش ها را با عصاره قهوه سبز درمان کرده و دریافتند که این ماده وزن کل بدن و تجمع چربی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با این حال ، نتایج حاصل از مطالعات انجام شده بر روی انسان قطعی نبوده است .

بیشتر تحقیقات بشر در مورد قهوه سبز بی نتیجه بوده است. در حالی که برخی از شرکت کنندگان در مطالعات با مصرف قهوه سبز وزن خود را کاهش داده اند ، اما مطالعات در جوامع خرد و مدت زمان کوتاه و به شکلی ضعیف طراحی شده بوده است .بنابراین ، هیچ شواهد قطعی نشان نمی دهد که قهوه سبز در کاهش وزن موثر است. برای اثبات این امر ما نیاز به انجام مطالعات انسانی بزرگتر و بهتری داریم.

 

قهوه سبز برای کاهش وزن

طبق مطالعه منتشر شده در مجله تحقیق و توسعه نوآورانه هند ، اسید کلروژنیک موجود در قهوه سبز یک محتوای معجزه آسا است که به کاهش وزن کمک می کند. این ماده با ذوب چربی های اضافه در بدن به کاهش وزن کمک می کند. در اینجا سه ​​مورد دیگر از نحوه ی اثرگذاری قهوه ی سبز بر کاهش وزن را توضیح داده ایم:

قهوه سبز متابولیسم شما را افزایش می دهد:

همه ما می دانیم هرچه میزان متابولیسم بیشتر باشد ، وزن بیشتری را از دست می دهیم. اسید کلروژنیک به افزایش نرخ متابولیک پایه (BMR) کمک می کند ، که باعث کاهش انتشار گلوکز از کبد به جریان خون می شود. سپس بدن شما به جای گلوکز شروع به سوزاندن چربی اضافی می کند که در نهایت منجر به کاهش وزن می شود.

 

قهوه سبز اشتهای شما را کاهش می دهد:

اگر پرخوری عامل اصلی اضافه وزن شماست ، باید قهوه سبز را امتحان کنید. کمی قهوه سبز بنوشید ، این ماده به عنوان یک سرکوب کننده ی اشتها عمل می کند. و این کاهش اشتها به کنترل میل شما برای خوردن غذا کمک می کند و بنابراین از پرخوری نیز جلوگیری می کند.

همچنین ببینید:

ال کارنیتین چیست؟ آیا برای لاغری مفید است؟

قهوه سبز جذب قند را کاهش می دهد:

نوشیدن قهوه سبز جذب قند را در روده کوچک شما کاهش می دهد. این کار به نوبه خود منجر به کاهش میزان قند موجود برای ذخیره شدن به شکل چربی می شود.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

timesofindia.indiatimes

دیدگاه تان را بنویسید

 

x