فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1106

ال کارنیتین چیست؟ آیا برای لاغری مفید است؟

ال کارنتین مکملی است که متابولیسم بدن را افزایش می دهد و برای بدن از چربی ها انرژی بیشتری تولید می کند ....

ال کارنیتین که همچنین با عنوان لووکارنیتین نیز شناخته می شود ، یک ساختار اسید آمینه ای طبیعی است که بدن تولید می کند. افراد همچنین می توانند آن را از رژیم غذایی خود نیز دریافت کنند یا به شکل مکمل خوراکی مصرفش کنند. ال کارنیتین نقش مهمی در تولید انرژی دارد ، زیرا چربی را به انرژی تبدیل می کند.

ال کارنیتین چیست؟ آیا برای لاغری مفید است؟

بیشتر مردم ال کارنیتین کافی را از رژیم غذایی یا تولید این ترکیب در بدن خود دریافت می کنند. هرچند افرادی که سطح ال کارنیتین پایینی دارند ممکن است از مصرف مکمل خوراکی سود ببرند.

ال کارنیتین علاوه بر حمایت از تولید انرژی ، ممکن است به برخی دیگر از عملکردهای بدن مانند حفظ عملکرد عمومی مغز و کاهش خطر برخی اختلالات کمک کند.

همچنین ببینید:

رژیم فستینگ یا روزه داری متناوب چیست و چطور سریع لاغر می‌کند؟

برخی افراد هنگام افزایش مصرف ال کارنیتین، به ویژه در صورت استفاده طولانی مدت ، ممکن است عوارض جانبی خفیفی را تجربه کنند.

 

ال کارنیتین چیست؟

ال کانیتین یک نوع کارنیتین است که از اسیدهای آمینه مشتق شده است. اسیدهای آمینه با هم ترکیب می شوند و پروتئین هایی را می سازند که بسیاری از وظایف ضروری را در بدن انجام می دهند. کارنیتین به بدن کمک می کند تا اسیدهای چرب را تجزیه کرده و آنها را به انرژی برای تقویت سلول ها تبدیل کند.

ال کارنیتین یک ماده مغذی ضروری است، به این معنی که بدن به طور کلی می تواند از آن به میزان کافی استفاده کند ، اما در برخی موارد ، اگر فرد نتواند به اندازه کافی از آن استفاده کند ، ممکن است مجبور شود این ترکیب را از غذا یا مکمل های خوراکی دریافت کند.

در بدن ، کبد و کلیه از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین ال کارنیتین درست می کنند. کلیه ها همچنین می توانند ال کارنیتین را برای استفاده در آینده ذخیره کنند و مقدار اضافی آن را نیز از طریق جریان ادرار از بدن خارج کنند.

برخی از متخصصان ال کارنیتین را به صورت مکمل تجویز می کنند تا مصرفش از بیماران مبتلا به بیماری های قلبی ، دیابت ، اختلال نعوظ و سایر بیماری ها حمایت کند. اما این ماده به دلیل نقش آن در متابولیسم چربی و بیشتر به دلیل توانایی آن در کمک به کاهش وزن ، به ویژه هنگامی که با رژیم غذایی سالم و ورزش منظم ترکیب شود ، شناخته شده است.

ال کارنیتین نقش مهمی در انتقال چربی ها به میتوکندری دارد ، یعنی جایی که چربی به انرژی تبدیل می شوند. البته در واقع  توضیح این روند بسیار علمی و پیچیده است ، اما برای ساده کردن آن ، ما آن را اینگونه بیان می کنیم: ال کارنیتین به خوبی می تواند پاسخی برای تلاش های شما برای کاهش وزن تان باشد.

در زیر ۵ مزیت مکمل کاهش وزن ال کارنیتین و اینکه چگونه می تواند به شما در کاهش وزن به طور مستقیم و غیر مستقیم کمک کند را آورده ایم.

 

۱. ال-کارنیتین چربی می سوزاند

با بالاتر رفتن سطح ال کارنیتین ، بدن شما در سوزاندن چربی کارآمدتر می شود. این امر نه تنها میزان چربی ذخیره شده در بدن شما را کاهش می دهد ، بلکه به کاهش چربی شکمی نیز کمک می کند ، چربی شکمی چربی است که اندام های حیاتی شما را احاطه کرده و به طور بالقوه منجر به بیماری کبد چرب و سایر بیماری های جدی می شود.

همچنین ببینید:

میزان طبیعی اکسیژن خون

۲. افزایش انرژی در طول فعالیت و بعد از آن

با افزایش ظرفیت بدن برای چربی سوزی ، سطح انرژی شما نیز افزایش می یابد. ال کارنیتین نه تنها به شما در افزایش میزان چربی سوزانده شده در هر تمرین کمک می کند ، بلکه به شما انرژی بیشتری برای انجام تمرینات بهتر و داشتن شیوه زندگی فعالتر نیز می دهد.

 

۳. ال کارنیتین متابولیسم شما را تقویت می کند تا اینگونه به شما در کاهش وزن کمک کند

با درنظر گرفتن این افزایش انرژی در برنامه ورزشی خود ، می توانید با شدت بیشتری ورزش کنید و متابولیسم خود را تقویت کنید. متابولیسم کارآمدتر به میزان قابل توجهی به پیشرفت برنامه کاهش وزن شما کمک می کند زیرا میزان کالری که می سوزانید را افزایش می دهید ؛ حتی در حالت استراحت.

 

۴. بهبود ریکاوری با  تزریق ال کارنیتین

ال کارنیتین به کاهش تجمع اسید لاکتیک در عضلات شما کمک می کند. تجمع لاکتات عضلانی در واقع همان عامل درد و خستگی عضلانی پس از انجام یک فعالیت بدنی شدید است. ال کارنیتین به پاکسازی لاکتات کمک می کند تا بتوانید سریعتر بهبود یابید و بتوانید به تمرین ذوب چربی که در برنامه کاهش وزن تان بسیار مهم است ، بازگردید.

 

۵. ال کارنیتین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند

علاوه بر مزایای چربی سوزی و کاهش وزن، ال کارنیتین همچنین به سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند و در واقع به عنوان یک آنتی اکسیدان موثر عمل می کند. اما این مزیت چگونه به برنامه کاهش وزن شما ربط پیدا می کند؟  پاسخ ساده است: هر چه احساس بهتری داشته باشید ، احتمال اینکه لباس های ورزشی خود را بپوشید و بدنتان را به حرکت در آورید بیشتر است.

توجه به این نکته ضروری است که ال کارنیتین شما در سوزاندن چربی یا کاهش وزن کمک نمی کند مگر اینکه آن را با یک رژیم غذایی سالم و روال ورزشی منظم و مناسب ترکیب کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

medicalnewstoday

medartsweightloss

دیدگاه تان را بنویسید

 

x