فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1010

6 ماده غذایی بی نظیر ضد التهاب

التهاب موقتی که متوجه مهاجمین واقعاً تهدیدآمیز می شود از سلامت ما محافظت می‌کند. با این حال ، گاهی اوقات التهاب ادامه دارد و به یک بیماری مزمن تبدیل می شود، بصورتی که به موادی واکنش نشان می دهد که نیاز نیست ...

بیماری کرون ، آرتریت روماتوئید ، ورم معده ، افسردگی ، سرطان و آسم، علی‌رغم اشتراکات ظاهراً کمی ، همه دارای یک ویژگی مشترک هستند: ممکن است در اثر التهاب ایجاد یا بدتر شوند. و گرچه التهاب گاهی اوقات می تواند خوب باشد مانند زمانی که به بدن شما کمک می کند تا با عفونت مبارزه کند .التهاب مزمن می تواند منجر به مشکلات سلامتی طولانی مدت شود ، از جمله مواردی که قبلاً ذکر کردم. در حقیقت ، تحقیقات نشان داده است که التهاب ریشه اکثر بیماری ها است.

6 ماده غذایی برتر ضد التهاب

سبک زندگی بیحرکت ، استرس و عوامل محیطی همه می تواند به التهاب کمک کنند اما یک رژیم غذایی فقیر نیز یک عامل کلیدی است.

خوشبختانه برخی از غذاها ضد التهاب طبیعی هستند و خوردن آنها می تواند به شما کمک کند.

همچنین ببینید:

برنج و نان باعث چاقی میشوند؟

التهاب از کجا می آید؟

سیستم ایمنی بدن ما هنگامی فعال می شود که بدن ما مواد خارجی مانند باکتری ها ، ویروس ها ، گرده گل یا مواد شیمیایی را تشخیص دهد ، اما همچنین برخی از غذا ها مانند نان سفید ، غذا های سرخ شده ، نوشیدنی های شیرین و گوشت قرمز را نیز تشخیص می‌دهد. این اغلب فرآیندی را ایجاد می کند که به عنوان التهاب توصیف می‌شود. التهاب موقتی که متوجه مهاجمین واقعاً تهدیدآمیز می شود از سلامت ما محافظت می‌کند. با این حال ، گاهی اوقات التهاب ادامه دارد و به یک بیماری مزمن تبدیل می شود. التهاب مزمن با بیماری هایی مانند دیابت ، آرتروز ، افسردگی ، سرطان ، بیماری های قلبی یا آلزایمر همراه است. رادیکال های آزاد – مولکول های اکسیژن بسیار واکنشی که به مولکول های مربوط به بیولوژیک مانند پروتئین ها ، لیپیدها یا DNA ما آسیب می‌رسانند .نقشی اساسی در ایجاد التهاب دارند. رادیکال های آزاد را می توان با موادی در غذای ما به نام آنتی اکسیدان خنثی کرد.

 

6 ماده غذایی برتر ضد التهاب

1. سبزیجات برگ سبز

یک دلیل وجود دارد که این غذاهای قدرتمند تقریباً در تمام لیست های تغذیه سالم قرار دارند . سبزیجات برگ دار مملو از آنتی اکسیدان است که تأثیر مثبتی بر سلامتی ما دارد. آنها همچنین حاوی مجموعه ای از ویتامین ها ، و فلاونوئید های ضد التهاب قدرتمند هستند. زیبایی سبزیجات برگ دار این است که تعداد بسیار زیادی وجود دارد! از میان اسفناج ، کلم پیچ ، خردک سوئیسی ، روگلا ، سبزی یقه ای و سبزی خردل (که به آن خردل قهوه‌ای ، خردل چینی ، خردل هندی یا خردل برگ نیز گفته می شود) را انتخاب کنید.

 

2. بلوبری

کوئرستین (رنگدانه گیاهی) یک آنتی اکسیدان قوی در نظر گرفته می شود که به مبارزه با التهاب کمک می کند و در بلوبری برجسته است. در واقع ، بلوبری پر از آنتی اکسیدان است.

بنابراین هر بار که مشتی می خورید طیف وسیعی از ضد التهاب را ایجاد می کند.

 

3. آناناس

آناناس یکی دیگر از ضدالتهاب های طبیعی است. آناناس‌پر از بروملین است ، (آنزیمی گوارشی که به تنظیم پاسخ ایمنی بدن کمک می کند )، بنابراین با التهاب غیر ضروری واکنش نشان نمی دهد. بروملین همچنین به سلامت قلب کمک می کند. میوه گرمسیری مملو از مواد معدنی و ویتامین‌ها (به عنوان مثال ویتامین C) ، پتاسیم و عنصر کمیاب منگنز است (که در فعال سازی آنزیم هایی که رادیکال های آزاد را از بین می برد) نقش دارد.

همچنین ببینید:

موارد منع مصرف آسپرین !

اگر می خواهید از خواص ضدالتهابی آناناس بهره مند شوید ، کنسانتره آناناس بنوشید که حاوی غلظت بسیار بیشتری از بروملین نسبت به آناناس رسیده است.

 

4. ماهی قزل آلا وحشی

ماهی سالمون یکی دیگر از مواد غذایی عالی ضدالتهاب است. این ماده غنی از اسید چرب ضروری امگا 3 آلفالینولنیک است. اسیدهای چرب موجود در ماهی قزل آلا می تواند برای سلامت قلب ، پوست و مغز شما مفید باشد.

امگا 3 می تواند از التهاب راحت‌تان کند و حتی نیاز به داروهای ضد التهاب را کاهش می دهد.

 

5. دانه های چیا و دانه های کتان

این دانه های کوچک واقعاً یک مشت بسته بندی می کنند. آنها نه تنها مملو از ویتامین ها و مواد معدنی هستند ، بلکه همچنین یک منبع سالم از اسیدهای چرب ضروری هستند (مانند امگا 3) – اگر گوشت نمی خورید یک منبع جایگزین مفید است. دانه های چیا به مقابله با التهاب ، تنظیم سطح کلسترول و کاهش فشار خون کمک می کند و آنها را برای قلب شما عالی می کند. آنها همچنین سرشار از اسید لینولئیک ، یک اسید چرب هستند که به بدن کمک می کند ویتامین های محلول در چربی A ، D ، E و K را بهتر جذب کند.

 

6. زردچوبه

زردچوبه دقیقاً یک ماده غذایی نیست ، اما ممکن است فقط ادویه تازه مصرفی شما شود:

گفته می شود کورکومین ، رنگدانه زرد نارنجی موجود در زردچوبه ، یک ماده ضد التهاب قوی است. بسیاری از مطالعات در حال حاضر اثر کورکومین را بر روی انواع مختلف سرطان ، دیابت ، تغییرات مفصل (آرتروز) و آسیب شبکیه آزمایش می کنند.

همانطور که می بینید ، بسیاری از غذاهای ضد التهاب طبیعی وجود دارد که برای سلامتی شما مفید هستند. حالا پیش بروید و شروع به ترکیب بیشتر این غذاها به طور منظم در رژیم غذایی خود کنید.

همیشه اطمینان حاصل کنید که غذاهای فوق را به میزان متوسط مصرف کنید. بدن ما باید تعادل بین ترکیباتی که رادیکال های آزاد را از بین می برد و فرآیندهای ایجاد کننده رادیکال های آزاد را حفظ کند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

runtastic

دیدگاه تان را بنویسید

 

x