فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 983

پزشک داخلی، یا متخصص داخلی کیست؟

پزشکان داخلی را می توان متخصص داخلی نیز می‌نامند. آنها یک فارغ التحصیل از دانشکده پزشکی چهار ساله هستند که یک دوره پزشکی داخلی را که معمولاً سه سال طول می کشد نیز به پایان رسانده اند و شما را بصورت کلی بررسی خواهند کرد تا هم پیشگیری های لازم انجام شوند و هم ...

پزشک داخلی ، یا متخصص داخلی کیست؟

پزشکان داخلی ، یا متخصصان داخلی متخصصانی هستند که از دانش علمی و تخصص بالینی شان برای تشخیص ، درمان و مراقبت دلسوزانه از بزرگسالان در سراسر طیف سلامت تا بیماری پیچیده استفاده می کنند. آنها به ویژه در تشخیص مشکلات گیج کننده پزشکی ، مراقبت مداوم از بیماری های مزمن و مراقبت از بیماران با بیش از یک بیماری آموزش دیده اند. متخصصان داخلی همچنین در ارتقا سلامت و پیشگیری از بیماری تخصص دارند.

پزشک داخلی، یا متخصص داخلی کیست؟

 

پزشکان طب داخلی را می توان "متخصص داخلی" و "پزشک داخلی" نامید. گرچه پزشکان داخلی می توانند به عنوان پزشک مراقبت های اولیه نیز عمل کنند ، اما آنها پزشک خانواده یا پزشک عمومی نیستند .

متخصصان داخلی به طور مرتب بیمارانی با بیماری هایی مانند بیماری قلبی ، فشار خون بالا ، دیابت ، چاقی و بیماری مزمن ریه را ویزیت می کنند. یک متخصص داخلی ممکن است با پزشکانی در زمینه های دیگر پزشکی نیز مشورت کند ، یا ممکن است توسط متخصص دیگری برای مشاوره با یک بیمار با او تماس گرفته شود.

همچنین ببینید:

تندرنس چیست؟

برای تبدیل شدن به یک متخصص داخلی ، یک فارغ التحصیل از دانشکده پزشکی چهار ساله باید یک دوره پزشکی داخلی را که معمولاً سه سال طول می کشد نیز به پایان برساند. پس از اتمام دوره آموزش دستیاری پزشکی داخلی ، یک متخصص داخلی می تواند در یک حیطه‌ی خاص از تخصص داخلی ، به عنوان مثال ، قلب و عروق یا بیماری های عفونی ، تخصص خاصی را انتخاب کند. دریافت مدرک فوق تخصص، دو تا سه سال آموزش اضافی را می طلبد.

اکثر متخصصان داخلی ، ویزیت بیماران خود را در محیط سرپایی (در مطب ) انجام می دهند و بیماران خود را در بیمارستان بستری می کنند . سایر متخصصان داخلی به عنوان "متخصص بیمارستان" شناخته می شوند و از بیماران فقط در بیمارستان مراقبت می کنند.

 

هر آنچه در مورد طب داخلی باید بدانید

"طب داخلی" چه معنایی دارد؟ چگونه تعریف می شود و چه کاربردهایی دارد؟ در این مقاله ، ما در مورد آنچه که متخصص داخلی انجام می‌دهد توضیح می دهیم و مزایای آن را شرح می دهیم.

 

پزشکی داخلی: شروع با اصول اولیه

طب داخلی یک زمینه عملی است که بر معالجه بزرگسالان تمرکز دارد. پزشکان داخلی از بیماری های مزمن گرفته تا بیماری های مقطعی و کوتاه مدت در تمام زمینه هایی از بیماری که بزرگسالان را رنج می دهند ، تشخیص بیماری را انجام داده و سپس آن را معالجه می کنند. متخصصان داخلی معمولاً یک بیماری یا یک قسمت از بدن را به صورت تخصصی انتخاب می کنند. به عنوان مثال ، یک متخصص قلب و عروق تمرکز خود را بر روی مسائل مربوط به قلب متمرکز می کند ، در حالی که متخصص غدد درون ریز با مسائل هورمونی مربوط به غدد سر و کار دارد. آموزش پزشکی خاص یک متخصص داخلی آنها را قادر می سازد تا بتوانند راهنمایی های پزشکی دقیق ، که هم برای پیشگیری از بیماری و هم برای مراقبت های معمول لازم است را ارائه دهند. بسته به شرایط پزشکی بیمار ، ممکن است لازم باشد که آنها متخصص داخلی جداگانه ای را ببینند ، که ممکن است هزینه بر و وقت گیر باشد. با این حال ، مراقبت های خاص و متمرکزی که از سوی همه پزشکان داخلی اعمال می شود چیزی است که نباید توسط بیماران نادیده گرفته شود.

 

متخصصان داخلی یا پزشکان خانواده

پزشکان داخلی و پزشکان خانواده از بسیاری جهات شبیه یکدیگر هستند. آنها هر دو پزشک مراقبت های اولیه هستند که بیماری های مختلفی را درمان می کنند. تفاوت اصلی این دو در این است که متخصصان داخلی فقط بزرگسالان را معالجه می کنند ، در حالی که پزشکان خانواده طیف گسترده ای از بیماری ها را بررسی و درمان میکنند که بر کل واحد خانواده تأثیر می گذارد.

 

مزایای مراجعه به متخصص داخلی

آموزش دقیق یک متخصص داخلی به آنها امکان تشخیص و درمان بیماران مبتلا به بیماری های خاص را می دهد. یک متخصص داخلی می تواند تعدادی از بیماری های مختلف را درمان کند ، متخصصان داخلی با یک فوق تخصص کاملاً آموزش دیده اند تا تلاش خود را بر روی درمان عوارض ناشی از یک بیماری خاص متمرکز کنند. متخصصان داخلی همچنین آموزش های لازم را برای ارائه مراقبت های پیشگیرانه ، از غربالگری سرطان گرفته تا ماموگرافی نیز دریافت کرده اند .  یک متخصص داخلی می تواند به بیماران کمک کند تا برنامه مناسبی برای سلامتی خود تنظیم کنند و یک روال منظم برای رعایت آن و در نتیجه ارتقای سطح سلامتشان ایجاد کنند.

متخصصان داخلی همچنین در برقراری ارتباط با یکدیگر بسیار خوب عمل می کنند و از بیماران پشتیبانی کامل و لازم را به عمل می آورند. مراجعه ، انتقال به بیمارستان و سایر ارتباطات لازم برای انجام این انتقالات با کمک متخصصان داخلی یکپارچه می شود.

بسته به فوق تخصص داخلی ، بیمار می تواند از ۱۸ سالگی مراجعه به یک متخصص داخلی را شروع کند و برای دهه ها در لیست مراجعین آن متخصص داخلی باقی بماند. این امر به بیمار امکان می دهد تا با پزشک خود رابطه قابل اعتمادی داشته باشد ، ارتباطی که بسیار ارزشمند است.

 

دلایل مراجعه به یک متخصص داخلی

اگر یک متخصص داخلی را به عنوان پزشک مراقبت های اولیه خود انتخاب کرده اید ، در واقع شما برای مراقبت های معمول به یک متخصص داخلی مراجعه می کنید.

در اینجا برخی از دلایلی که ممکن است به یک متخصص داخلی مراجعه کنید را برای شما آورده ایم :

درد شکم

درد در شکم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد . این درد می تواند ناشی از چیزهایی نسبتاً جزئی  مانند کشیدگی عضله یا ویروس معده باشد . بیماری های جدی تر مانند آپاندیسیت حاد و بعضی از سرطان ها نیز باعث ایجاد درد در ناحیه ی شکم می شوند. اگر شکم شما در هنگام لمس شدن بسیار حساس است باید به اورژانس مراجعه کنید . اما برای دردهای کمتر ، مراجعه به متخصص داخلی روش خوبی برای شروع است . یک متخصص داخلی می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا درد شما ناشی از مشکلی گوارشی است یا در اثر از چیز دیگری است.

درد قفسه سینه

درد در قفسه سینه همیشه به این معنی نیست که شما دچار حمله قلبی شده اید. درد در قفسه سینه ممکن است به دلیل وجود مشکلاتی در ریه ها یا سیستم گوارشی تان نیز ایجاد شود . این درد همچنین  می تواند در اثر اضطراب یا ریفلاکس اسید معده نیز باشد. البته اگر علائمی از حمله قلبی دارید ، باید سریعا با اورژانس تماس بگیرید. اما برای یک درد معمولی و خفیف و نه چندان شدید در ناحیه ی قفسه ی سینه ، یک متخصص داخلی می تواند مشکل شما را تشخیص دهد.

 

انتظارات شما در هنگام مراجعه به یک متخصص داخلی

اینکه وقتی به یک متخصص داخلی مراجعه می‌کنید چه اتفاقی خواهد افتاد ، در واقع به دلیل شما برای این مراجعه بستگی دارد. اما به هرحال به هر دلیلی که مراجعه کرده باشید ، احتمالاً می توانید انتظار وقوع این مراحل را در مراقبت داشته باشید.

همچنین ببینید:

مضرات نوشابه چیست؟

پزشک علائم حیاتی شما را بررسی می کند . از شما می خواهد تا تاریخچه پزشکی و لیست داروهای خود را برایش شرح دهید . متخصص داخلی از شما در مورد علائم و وضعیت کلی سلامتی شما سوال هایی خواهد پرسید . متخصص داخلی  معمولاً برای شما معاینه فیزیکی را انجام خواهد داد. و در کل  پزشک داخلی می خواهد تصویری کامل از چگونگی وضعیت سلامت شما بدست آورد.

 

به عنوان بخشی از معاینه فیزیکی نزد یک متخصص داخلی معمولاً این کارها صورت می‌پذیرند:

به ظاهر عمومی شما از جمله وضعیت بدن و نحوه حرکت شما دقت می‌شود .

به ضربان قلب شما گوش داده خواهد شد ، و ضربان قلب نامنظم یا سایر صداهای غیرمعمول بررسی خواهند شد .

به ریتم تنفس شما دقت خواهد شد و به صدای نفس کشیدن شما گوش داده می شود، و در صورت وجود خشکی ، خس خس سینه ، یا تنگی نفس وضعیت شما دقیق تر بررسی خواهد شد .

چشم ها ، گوش ها ، بینی ، دهان و گلوی شما بررسی خواهند شد .

پوست و ناخن های شما نیز بررسی می شوند .

برای بررسی های دقیق تر ، پزشک ممکن است آزمایش های غربالگری مانند آزمایش چربی یا تست تراکم استخوان را نیز تجویز کند. برای مشکلات خاص ، پزشک آزمایش مناسب همان مشکل را تجویز می‌کند ، چه آزمایش ساده ادرار باشد یا پیچیده تر ، مانند آزمایش تصویربرداری. ممکن است از شما خواسته شود برای یک ویزیت دیگر در نوبتی دیگر مراجعه کنید ، یا ممکن است پزشک به شما توصیه کند که به یک متخصص دیگر مراجعه کنید.

اگر شما به متخصصان دیگری هم مراجعه می کنید ، متخصص داخلی می تواند با پزشکان دیگر شما نیز مشورت کند ، مراقبت های شما را هماهنگ کرده و تداخلات دارویی را بررسی کند. متخصصان داخلی پزشکانی فعال هستند و ممکن است در مورد تغییر شیوه زندگی و عواملی که می تواند برای جلوگیری از بروز مشکلات در آینده ، به شما کمک کند به شما مشاوره دهند. آنها همچنین مشکلات بهداشت روانی مانند افسردگی را نیز بررسی می کنند.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

acponline

comprehensiveprimarycare

webmd

دیدگاه تان را بنویسید

 

x