فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 2303

ورزش پیلاتس: هر آنچه باید درمورد آن بدانید

ورزش پیلاتس برای حفظ وزن و تقویت عضلات بسیار عالی است. این ورزش برای اصلاح حرکات و برای بانوان باردار مناسب می باشد.

پیلاتس یک ورزش محبوب است که برای تقویت بدن، تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن موثر است. تمرین پیلاتس می تواند برای سلامتی شما مفید باشد و به شما در حفظ وزنی سالم کمک کند.

ورزش پیلاتس هر آنچه باید درمورد آن بدانید

با این حال این ورزی به اندازه سایر تمرینات قلبی مانند دویدن یا شنا برای کاهش وزن موثر نیست. این به این دلیل است که شما در کلاس های پیلاتس کالری کمتری می سوزانید تا زمانی که تمرینات قلبی دیگر انجام می دهید.

اما اگر از کلاس های پیلاتس لذت می برید، احتمالاً با گذراندن مرتب این کلاس ها به روال تناسب اندام خود پایبند خواهید بود. همچنین به احتمال زیاد یک شیوه زندگی سالم را حفظ خواهید کرد.

اگر هدف شما کاهش وزن است سعی کنید این ورزش را با رژیم غذایی سالم و سایر ورزش ها ترکیب کنید. این تمرینات را با تمرینات قدرتی و سایر تمرینات قلبی مانند پیاده روی، شنا، دویدن یا دوچرخه سواری انجام دهید.


فواید پیلاتس و نقشی که می تواند در کاهش وزن شما داشته باشد

انجام یک مطالعه کوچک در سال 2017 بر روی 37 زن دارای اضافه وزن، 30 تا 50 ساله انجام شد که تمرین پیلاتس به مدت هشت هفته برای موارد زیر موثر دیده شد:

  • کاهش وزن
  • کاهش BMI
  • کاهش ساز کمر
  • کاهش دور شکم و پا

با این حال هیچ تفاوتی در توده بدون چربی (وزن چربی بدن از وزن کل بدن کاهش می یابد) ایجاد نکرد.

 این مقایسه با گروهی بود که در این مدت هیچ ورزشی انجام ندادند.

یک مطالعه دیگر در سال 2015، زنان یائسه را در سنین 59 تا 66 سال مورد تحقیق قرار داد و مشخص شد که 12 هفته تمرین پیلاتس بدون تشک باعث تغییر در ترکیب بدن نمی شود.

اما شرکت کنندگان قدرت شکم، اندام فوقانی و تحتانی را به میزان قابل توجهی افزایش دادند.

محققان گمان می کنند هیچ تغییری در ترکیب بدن ایجاد نشده است زیرا زنان شرکت کننده رژیم غذایی خود را تغییر ندادند.

همچنین تحقیقات امیدوارکننده ای از سال 2015 وجود دارد که نشان می دهد پیلاتس ممکن است برای مدیریت مزمن کمردرد و دیگر توانبخشی موثر باشد اما مطالعات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

در صورت آسیب دیدگی یا درد بدون اجازه پزشک هرگز تمرین پیلاتس انجام ندهید.

همچنین ببینید:

رژیم غذایی برای سلامتی مهمتر است یا ورزش


پیلاتس چند کالری می سوزاند؟

میزان کالری که در این نوع ورزش می سوزانید به وزن فعلی شما بستگی دارد. برای کسی که حدود 150 پوند وزن دارد، یک کلاس 50 دقیقه پیلاتس در سطح مبتدی تقریبا 175 کالری می سوزاند. یک کلاس پیشرفته 50 دقیقه ای تقریباً 254 کالری می سوزاند.

شما در کلاس این نوع تمرین یا هر تمرین دیگر که در آن ضربان قلب خود را افزایش می دهید کالری بیشتری می سوزانید.

کلاس های تمرینی آن به طور معمول 45 دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد اما شما می توانید حرکات کمتری را در زمان کمتر انجام دهید.


کالری چگونه بر کاهش وزن تأثیر می گذارد؟

برای کاهش 1 کیلوگرم باید حدود 3500 کالری بسوزانید.

اگر هدف شما کاهش وزن است ممکن است بخواهید علاوه بر پیلاتس، تمرینات قلبی مانند پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری را نیز امتحان کنید.

همچنین داشتن یک رژیم غذایی سالم با پروتئین بدون چربی، غلات کامل، میوه ها و سبزیجات بسیارحائز اهمیت است.


چند بار باید تمرین پیلاتس انجام دهید؟

اگر تازه با این ورزی آشنا شده اید، سعی کنید 2 تا 3 بار در هفته تمرین کنید تا همه مزایا را تجربه کنید.

همچنین می توانید کلاس های پیشرفته تری مانند کلاسهای حرکات اصلاحی پیلاتس و کلاسهای ترکیبی مانند پیلوکسینگ (پیلاتس و بوکس) را امتحان کنید.

در این کلاس ها بدن شما کالری بیشتری می سوزاند تا در کلاس های سنتی پیلاتس.

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید هفته ای چند بار در این نوع کلاس های ترکیبی شرکت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

همچنین می توانید کلاس های این تمرین را با جلسات تمرین قدرتی (با وزنه) و تمرینات قلبی ترکیب کنید.

ترکیب پیلاتس با سایر انواع تمرینات قلبی و تمرینات قدرتی به علاوه داشتن رژیم غذایی سالم، روشی موثر برای تقویت عضلات و کمک به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن است.


اثر پیلاتس چیست؟

این اثر به این معنی است که تمرین پیلاتس می تواند منجر به بهبود وضعیت بدن، ماهیچه ها و ناحیه اصلی تنیده شود. نتیجه این “اثر” این است که ممکن است به نظر برسد که وزن خود را کاهش داده اید.

این به این دلیل است که اگر عضلات خود را تقویت کرده اید ممکن است در کل دارای تناسب اندام بهتری به نظر برسید حتی اگر وزن خود را کم نکرده باشید.

شما می توانید این تمرینات را با توجه به نیازهای شخصی خود تنظیم کنید، بنابراین می تواند یک ورزش عالی برای تمرین هوازی شما باشد، حتی اگر مشکلات سلامتی مانند بیماری های قلبی، فشار خون بالا و کلسترول دارید.

اگر مبتلا به دیابت هستید ممکن است نیاز به تعدیل برنامه درمانی دیابت داشته باشید زیرا افزودن توده عضلانی به بدن شما کمک می کند تا از گلوکز بهتر استفاده کند.

اگر مبتلا به آرتروز هستید یک برنامه تمرین قدرتی مانند پیلاتس بخش بسیار مهمی از برنامه ورزشی شما است.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیبی از تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی می تواند به کنترل علائم حفظ تعادل، انعطاف پذیری مفاصل و رسیدن به وزن ایده آل و حفظ آن کمک کند.

اگر اخیراً دچار آسیب کمر یا زانو شده اید این ورزش را به تعویق بیندازید.

این تمرینات ماهیچه های ران را تقویت می کند و این ممکن است به جلوگیری از آرتروز و آسیب های زانو کمک کند. درصورت ابتلا به آرتریت نیز ممکن است از ناتوانی بیشتر جلوگیری شود.

اگر باردار هستید با پزشک خود مشورت کنید. اگر قبلاً این کار را انجام می دادید احتمالاً به شما اجازه می دهند پیلاتس را ادامه دهید تا زمانی که بارداری شما به خوبی پیش برود.

با بزرگ شدن شکم شما ممکن است به برخی تغییرات نیاز داشته باشید. به عنوان مثال بعد از سه ماهه اول بارداری نباید در حالت خوابیده به پشت ورزش کنید زیرا این باعث کاهش جریان خون در نوزاد می شود.

همچنین برنامه های ویژه پیلاتس برای زنان باردار وجود دارد که می توانید امتحان کنید.


ورزش پیلاتس چه فوایدی بر بدن و سلامتی فرد دارد؟

  1. تمرین پیلاتس به بهبودی وضعیت بدنی، تعادل و تحرک مفاصل، ماهیچه ها و کاهش استرس کمک می کند.
  2. سبب ایجاد ماهیچه های قوی و فاقد چربی می شود.
  3. سبب تقویت و استواری عضلات مرکزی بدن می گردد.
  4. باعث بهبود بدن جهت نشستن و ایستادن می گردد.
  5. باعث تقویت لگن نیز می شود.

همچنین ببینید:

علت تنگی نفس در هنگام ورزش و درمان آن


نکاتی برای کاهش وزن

ورزش برای کاهش وزن مهم است اما تمرکز بر رژیم غذایی شما نیز به همان اندازه مهم است. غذاهای سالم و میان وعده های حاوی پروتئین بدون چربی، سبزیجات، میوه ها و غلات کامل بخورید.

برای تهیه برنامه رژیم غذایی برای اهداف خود به پزشک یا متخصص تغذیه مراجعه کنید و هرگز کمتر از 1200 کالری در روز نخورید.

تمرین پیلاتس برای تقویت عضلات مرکزی و بهبود وضعیت بدن مفید باشد. همچنین ممکن است با تقویت ناحیه آسیب دیده به بهبود کمردرد و سایر صدمات کمک کند.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید می توانید پیلاتس را در برنامه سلامتی خود قرار دهید. با حرکات آن تمرین کنید و رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی خود را برای بهترین نتایج حفظ کنید.

همیشه قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید با پزشک خود مشورت کنید.


توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .


منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x