فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 8782

500 نوع گیاه دارویی در کشور داریم!

وزیر بهداشت با بیان این‌که 500 نوع گیاه دارویی در کشور داریم، گفت: تاکنون 57 فرآورده گیاهی تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.

بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از یک شرکت دارویی گیاهی در کاشمر اظهار داشت:  تولید اسانس گیاهان دارویی با بکارگیری دستگاه‌های پیشرفته و  با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی قابل انجام است.

500 نوع گیاه دارویی در کشور داریم!

وی افزود: حدود 500 نوع گیاه دارویی در کشور داریم که برای مصارف مختلف از آنها استفاده می‌شود. هدف ما  گسترش پوشش بیمه ای داروهای گیاهی است و تاکنون 57 فرآورده گیاهی موفق به دریافت کد IRC از سازمان غذا و دارو شده و تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.


وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امیدواریم با تشویق سازمان‌های بیمه گر بتوانیم پوشش بیمه ای فرآورده‌های گیاهی را افزایش دهیم تا بیشتر در درمان بیماری ها، مورد استفاده مردم قرار گیرد.

همچنین ببینید:

5 گیاه موثر برای تعادل هورمون های شما

عین اللهی گفت: بخشی از  مشکل شرکت های دارویی مربوط به کشت گیاهان دارویی است که با مذاکره با همکاران‌مان در وزارت جهاد کشاورزی، این مشکل  برطرف خواهد شد تا این تولید کنندگان بیش از پیش به کشت گیاهان دارویی تشویق شوند. در این شرکت اسانس گیری از گیاهان دارویی نیز انجام می‌شود که در تولید دارو و محصولاتی مانند عطر، موثر است.


وزیر بهداشت تاکید کرد: یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت بر اساس اسناد بالادستی، تقویت طب ایرانی، تولید گیاهان دارویی و داروهای گیاهی است.


وی با بیان اینکه تولید اسانس‌های گیاهان دارویی برای نظام سلامت اهمیت ویژه ای دارد، گفت: خوشبختانه اسانس‌های این شرکت در تولید انواع دارو مانند شربت و قطره مورد استفاده قرار می‌‌گیرد و  وزارت بهداشت آماده حمایت از این صنعت بومی و ارزشمند است.


منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x