فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1979

جبران تغییر قیمت دارو با پوشش بیمه‌ای

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تغییر قیمت مربوط به سال گذشته به دلیل عدم پوشش بیمه برای مردم محسوس بود، گفت: با پای کار آمدن سازمان‌های بیمه‌ای، این موضوع طی فرودین و اردیبهشت ماه رفع شد...

جبران افزایش قیمت دارو

جبران تغییر قیمت دارو با پوشش بیمه‌ای

 

حمیدرضا اینانلو، با اشاره به اینکه موضوع اصلاح قیمت دارو مربوط به نیمه دوم سال گذشته و متعاقب تورم عمومی جامعه رخ داده است، گفت: باید توجه داشت که در فرآیند تولید دارو تنها ماده موثره مشمول دریافت ارز دولتی می شود، اما سایر مولفه‌های تولید از قبیل دستمزد کارگر، هزینه حامل‌های انرژی، بالا رفتن هزینه بسته‌بندی، حمل و نقل و… مطابق با سایر اقلام بر روی قیمت دارو تاثیر می‌گذارد، اما با این حال افزایش نرخ دارو به تناسب سایر اقلام بسیار کمتر بوده است.

وی افزود: آنچه برای همکاران داروساز و مردم طی ماه های گذشته درخصوص نرخ دارو محسوس بوده، مربوط به تغییر قیمت دارو در اواخر سال گذشته و عدم پوشش بیمه ای آن بوده است و احتمالا بر همین اساس داروهایی که نرخ آنها در اواخر سال گذشته اصلاح داشته و در سال 1401 توزیع شده را تهیه و تفاوت نرخ را احساس کرده باشند.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه افزایش پرداخت از جیب مردم یکی از خطوط قرمز دولت سیزدهم در حوزه دارو است، عنوان کرد: با همکاری لازم با سازمان‌های بیمه‌ای هرگونه اصلاح قیمت با همراهی پوششی بیمه انجام می‌‌شود. با پای کار آمدن سازمان‌های بیمه‌ای، این موضوع طی فرودین و اردیبهشت رفع شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جلسات متعدد و هماهنگی با سازمان‌های بیمه‌‌گر، از ابتدای سال جاری بیمه‌های تامین اجتماعی و نیروهای مسلح و از اوایل اردیبهشت ماه بیمه سلامت پذیرفته‌اند که تغییرات قیمت را تحت پوشش قرار دهند؛ بنابراین اگرچه تغییر قیمت برای همکاران داروساز ملموس است، اما با تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروها با نسخه پزشک، این تغییر قیمت برای مردم محسوس نخواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

x