فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1917

رفع کمبود شیرخشک‌ رژیمی در کشور

تأخیر در تخصیص ارز باکیفیت دلیل کمبود شیرخشک‌های رژیمی است. رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو از توزیع شیرخشک‌های رژیمی در داروخانه‌های سراسر کشور خبر داد...

کمبود شیرخشک‌ رژیمی رفع خواهد شد

رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو از توزیع شیرخشک‌های رژیمی در داروخانه‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: با تلاش صورت‌گرفته از ابتدای هفته جاری شیرخشک‌های کودکان آلرژیک در چرخه توزیع قرار گرفت.

رفع کمبود شیرخشک‌ رژیمی در کشور

 

بهادر صیدمحمدیان از توزیع شیرخشک‌های رژیمی در داروخانه‌های سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت:

از ابتدای هفته جاری 13 هزار قوطی شیرخشک پس از شناسه‌گذاری در چرخه توزیع قرار گرفته است. بخش‌های دیگر محموله بزرگ وارداتی شیرخشک‌های رژیمی (یک‌میلیون قوطی) بلافاصله پس از برچسب‌گذاری توزیع می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه با توزیع محموله جدید کمبود بازار رفع می‌شود و همچنین برنامه‌ریزی لازم برای تأمین ماه‌های آتی نیز انجام شده است.

رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو با بیان اینکه شیرخشک‌های رژیمی مشمول دریافت ارز دولتی و غیریارانه‌ای هستند، گفت: تا پیش از این اجباری برای ثبت این فرآورده در سامانه TTAC نبود که براساس تمهیدات صورت‌گرفته و ایجاد بستر الکترونیکی به‌‌منظور جلوگیری از خروج این فرآورده‌ها از زنجیره توزیع و عرضه، بخشنامه‌ای مبنی بر الزام شرکت‌های پخش و داروخانه‌ها به ثبت اطلاعات فروش و عرضه شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در سامانه TTAC به معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور ابلاغ شد و درصورت عدم ثبت اطلاعات، سهمیه داروخانه‌های متخلف قطع خواهد شد.

وی دلیل کمبود مقطعی در تامین شیرخشک‌های رژیمی را تأخیر در تخصیص ارز باکیفیت عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، در صورت تأمین به‌موقع ارز مرغوب، کمبودی در تأمین این فرآورده نخواهیم داشت.

لازم به ذکر است مسیر ثبت اطلاعات فروش فرآورده توسط داروخانه در سامانه زنجیره تأمین خود با نام «ثبت نسخه الکترونیک اقلام سلامت‌محور» پس از تأییدیه دریافت از شرکت پخش، شامل ثبت کد ملی و تاریخ تولد مصرف‌کننده، ثبت کد نظام پزشکی پزشک معالج و ثبت بارکد UID فرآورده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

x