فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1914

شبکه درمان ناباروری در کشور ایجاد می‌شود

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد شبکه درمان ناباروری در کشور خبر داد. البته با اشاره به این که هم‌اکنون در 36 دانشگاه علوم پزشکی کشور مرکز درمان ناباروری وجود دارد ، افزود...

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد شبکه درمان ناباروری در کشور خبر داد.

سعید کریمی با اعلام این خبر در ششمین جلسه قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: طبق ماده 41 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ایجاد مراکز تخصصی درمان ناباروری در سطوح دو و سه در استان‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.

شبکه درمان ناباروری در کشور ایجاد می‌شود

 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد شبکه درمان ناباروری در کشور خبر داد و  با اشاره به این که هم‌اکنون در 36 دانشگاه علوم پزشکی کشور مرکز درمان ناباروری وجود دارد، افزود: توزیع این مراکز در استان‌ها به نسبت جمعیت باید مناسب سازی شود. استان‌هایی هستند که دارای یک مرکز هستند، برخی استان‌ها 2 تا 5 مرکز و برخی دیگر بیش از 5 مرکز دارند ولی در استانی مثل خراسان رضوی که بیش از 5 مرکز دارد به دلیل جمعیت زیاد استان هنوز کمبود داریم. در برخی استان‌ها هم بیش از نیاز جمعیتی مرکز درمان ناباروری وجود دارد.

همچنین ببینید:

علل ناباروری زنان!

 

وی ادامه داد: برخی موارد دیگر در ایجاد این شبکه باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال متوسط فاصله این مراکز با شهرستان‌ها در استان‌ها باید 163 کیلومتر باشد ولی در برخی شهرها مثل ایرانشهر در سیستان و بلوچستان این فاصله 700 کیلومتر است.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: شهرهای سبزوار، تربت حیدریه و گناباد در خراسان رضوی و شهرهای داراب، لامرد و کازرون در فارس برای ایجاد مراکز سطح 2 درمان ناباروری مورد نظر هستند.

همچنین ببینید:

علائم ناباروری در مردان و درمان آن!

 

کریمی بیان داشت: سطح بندی خدمات در مراکز درمان ناباروری نیز باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا بالغ بر 85 درصد از درمان های ناباروری در سطح 2 با هزینه بسیار کمتر نسبت به سطح 3 قابل انجام هستند.

وی در پایان سخنانش راه اندازی سامانه جامع ناباروری و انتظارات از دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای راه اندازی مراکز سطح دو در بیمارستان های با مرکزیت خدمات زنان را مورد تاکید قرار داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

x