فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1465

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها هشدار می دهد که موج امیکرون در حال آمدن است: به زودی در ایالات متحده به اوج خود می رسد

امیکرون سویه جدید کرونا است که نسبت به دلتا دوره نهفتگی کمتر وقدرت انتقال بیشتری دارد ...

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها هشدار می دهد که موج امیکرون در حال آمدن است: به زودی در ایالات متحده به اوج خود می رسد

نوع امیکرون در حال حاضر ۳ درصد از عفونت های کروناویروس در ایالات متحده را تشکیل می دهد که از ۰.۴ درصد در هفته گذشته به این مقدار افزایش یافته است. ۹۷ درصد دیگر ناشی از نوع دلتا است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها هشدار می دهد که موج امیکرون در حال آمدن است: به زودی در ایالات متحده به اوج خود می رسد

امیکرون در نیویورک و نیوجرسی شروع به شیوع کرده است، جایی که اکنون حدود ۱۳ درصد از موارد ابتلا را تشکیل می دهد.

به عنوان مثال، در شهر نیویورک، میزان مثبت بودن تست هر ۳  روز دو برابر شده است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) در ۱۴ دسامبر اعلام کرد که نوع امیکرون از ویروس کرونا به سرعت در حال گسترش است که ممکن است موج عظیمی از عفونت‌ها را آغاز کند که در ژانویه به اوج خود می‌رسد.

همچنین ببینید:

قند میوه ها برای سلامتی مفید است یا مضر؟

سی و سه ایالت تاکنون موارد ابتلا به امیکرون را گزارش کرده اند و موارد ابتلا در ایالات متحده طی ۲ هفته گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.

موارد ابتلا به نوع امیکرون هر ۲ تا ۴ روز دو برابر می شود. دکتر اسکات رابرتز، متخصص بیماری های عفونی پزشکی ییل و استادیار دانشکده پزشکی ییل، گفته است: «این بدان معناست که امیکرون ممکن است طی یکی دو هفته آینده به نوع غالب در ایالات متحده تبدیل شود.»

 

امیکرون چقدر مسری است؟

شواهد رو به رشد نشان می دهد که امیکرون به طور قابل توجهی مسری تر از دلتا است، این احتمالاً به این دلیل است که برخی از جهش های آن ، آن را قابل انتقال تر می کند و قادر به فرار از بخشی از پاسخ ایمنی حاصل از واکسیناسیون یا عفونت قبلی نیز می باشد.

رابرتز گفت: "نوع امیکرون در بسیاری از مناطق در سراسر جهان از نوع دلتا پیشی گرفته و حدود ۲ تا ۳  برابر بیشتر از نوع دلتا مسری است."

یافته‌های اخیر هنگ‌کنگ نشان می‌دهد که امیکرون سلول‌های بدن را آلوده می‌کند و حدود ۷۰ برابر سریع‌تر از دلتا تکثیر می‌شود، به همین دلیل است که نوع جدید بسیار مسری است.

شواهد همچنین نشان می دهد که امیکرون افراد را سه تا هشت برابر بیشتر در معرض خطر ابتلای مجدد قرار می دهد.

دکتر رابرت گلاتر، پزشک اورژانس در بیمارستان لنوکس هیل در نیو گفته است: «از آنچه در بریتانیا، دانمارک، نروژ و آفریقای جنوبی دیده‌ایم، باید برای گسترش تصاعدی نوع امیکرون در اینجا در ایالات متحده آماده باشیم».

در حال حاضر، امیکرون هر ۱.۵ روز در بخش هایی از بریتانیا دو برابر می شود.

گلاتر افزود: پیش‌بینی‌هایی وجود دارد که ایالات متحده ممکن است در ژانویه شاهد ۱  میلیون مورد ابتلا در روز باشد، و این زمانی است که امیکرون به نوع غالب تبدیل می شود.

همچنین ببینید:

چگونه جذب آهن از غذا را افزایش دهیم؟

آنچه در مورد شدت عفونت های امیکرون باید بدانید

اپیدمیولوژیست ها معتقدند امیکرون دوره کمون کوتاه تری نسبت به نوع اصلی دارد، حدود ۲ تا ۳ روز.

بر اساس تحقیقات اولیه تصور می شود که امیکرون علائم خفیف تری ایجاد می کند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها شایع ترین علائم گزارش شده با عفونت امیکرون را سرفه، خستگی، احتقان و آبریزش بینی بیان می کند.

داده های آفریقای جنوبی نشان می دهد که میزان مرگ و میر در میان افرادی که به دلیل عفونت امیکرون در بیمارستان بستری شده اند، دو سوم کمتر از موج های قبلی است.

علاوه بر این، نرخ بستری شدن در بیمارستان در موج امیکرون در آفریقای جنوبی ۹۱ درصد کاهش یافته است.

حدود ۱.۷ درصد از افراد مبتلا به کووید۱۹ در موج چهارم آفریقای جنوبی در بیمارستان بستری شدند، در حالی که ۱۹ درصد در طول موج دلتا بستری شده بودند.

با این حال، حتی یک نسخه بسیار مسری اما خفیف تر از ویروس کرونا می تواند عواقب جدی داشته باشد.

حتی اگر نوع امیکرون باعث بیماری خفیف‌تر شود، در شرایطی که موج گسترده عفونت‌هایی که تعداد زیادی از مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد، سیستم مراقبت‌های بهداشتی همچنان می‌تواند تحت تأثیر قرار گیرد و تمام مراقبت‌های پزشکی، از جمله مراقبت‌های غیرکووید را نیز تحت تأثیر قرار بدهد.»

خطر ابتلا در افرادی که دچار نقص ایمنی هستند بیشتر می باشد .

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x