فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1536

علائم ابتلا به ویروس کرونا معمولاً با یک ترتیب خاص ظاهر می شوند!

کرونا ویروس جدیدی که دنیا را درگیر خود کرده افراد را با علائم گوناگون تحت تاثیر قرارمی دهد ولی تب اولین مشخصه آن است ....

مطالعه ای از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی توانست مشخص کند که علائم کووید۱۹ اغلب با ترتیب خاصی شروع می شوند.

طبق این مطالعه، در حالی که آنفولانزا معمولاً با سرفه شروع می شود، اولین علامت ابتلا به کووید۱۹ تب است.

علائم ابتلا به ویروس کرونا معمولاً با یک ترتیب خاص ظاهر می شوند!

با این حال، پزشکانی که با بیماران مبتلا به کووید۱۹ سرو کار دارند، می گویند که در تجربه آنها، علائم آنقدرها هم قابل پیش بینی نیستند.

علائم کووید۱۹، از جمله تب و سرفه، مشابه علائم بسیاری از بیماری‌های رایج دیگر از جمله آنفولانزای فصلی است.

 

با شروع فصل آنفولانزا، چگونه می توانید تشخیص دهید که تب تان یکی از علائم آنفولانزا است یا کووید۱۹؟

یک مطالعه نحوه بروز علائم کووید۱۹ را روشن کرد، این روشنگری ممکن است به افراد کمک کند تا بتوانند بفهمند که سرفه شان فقط یک سرفه است یا نشان از وجود چیز بدتری است.

تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) توانست مشخص کند که علائم کووید۱۹ اغلب با ترتیب خاصی شروع می شوند.

این یافته ممکن است به افراد مبتلا به کووید۱۹ کمک کند تا بتوانند به موقع خود را ایزوله کنند و زودتر تحت درمان قرار بگیرند، و این امر می تواند به طور قابل توجهی نتایج درمان بیماران را بهبود بخشد.

پیتر کوهن، یکی از نویسندگان این مطالعه و استاد پزشکی و مهندسی زیست پزشکی گفته است: «این اطلاعات می تواند به ویژه در زمان همپوشانی چرخه‌های بیماری‌هایی مانند آنفولانزا که با عفونت‌های کووید ۱۹ شبیه هستند، مفید باشد.»

همچنین ببینید:

سلامت جسمی، روحی و روانی پس از ابتلا به کرونا

دانشمندان از داده های بیماران چینی استفاده کردند

برای پیش بینی ترتیب علائم، محققان نرخ بروز علائم در بیش از ۵۵۰۰۰ مورد تایید شده ابتلا به کووید۱۹ در چین را که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) جمع آوری شده بود تجزیه و تحلیل کردند.

آنها همچنین مجموعه ای از داده های تقریباً ۱۱۰۰  موردی که بین دسامبر ۲۰۱۹ و ژانویه ۲۰۲۰ توسط گروه متخصص درمان پزشکی چین برای کووید۱۹جمع آوری شده و توسط کمیسیون بهداشت ملی چین ارائه شده بود را نیز بررسی کردند.

برای مقایسه ترتیب علائم کووید۱۹ با آنفولانزا، محققان داده‌های بیش از ۲۰۰۰ مورد مبتلا به آنفلوانزا در آمریکای شمالی، اروپا و نیمکره جنوبی را که بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸  به مقامات بهداشتی گزارش شده بود نیز تجزیه و تحلیل کردند.

جوزف لارسن، نویسنده اصلی مطالعه و کاندیدای دکترای USC گفت: «ترتیب علائم مهم است. دانستن اینکه هر بیماری به طور متفاوتی پیشرفت می کند به این معنی است که پزشکان می توانند زودتر تشخیص دهند که آیا فردی احتمالاً کووید۱۹ دارد یا یک بیماری دیگر؛ که این تشخیص زودهنگام می تواند به آنها کمک کند تا بتوانند تصمیمات درمانی بهتری بگیرند."

همچنین ببینید:

کرونای امیکرون چیست ؟ به روزترین و موثق ترین اطلاعات

جدول ترتیب بروزعلائم  کووید ۱۹

طبق یافته های این مطالعه، این ترتیب علائمی است که افراد مبتلا به کووید۱۹ می توانند تجربه کنند:

تب

سرفه و درد عضلانی

حالت تهوع یا استفراغ

اسهال

دکتر رابرت گلاتر، پزشک اورژانس در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک، گفته است: «این مطالعه نشان داد که بیماران مبتلا به آنفولانزای فصلی معمولاً قبل از شروع تب دچار سرفه می‌شوند». در واقعیت، تشخیص این امر ممکن است دشوار باشد زیرا آنفولانزا اغلب به طور ناگهانی با علائم سه گانه شروع می شود، از جمله کمردرد و  لرز همراه با سرفه خشک.

گلاتر گفت که این یافته‌ها به طور بالقوه در هنگام ارزیابی چندین بیمار در یک محیط بالینی شلوغ بسیار مفید خواهند بود.

طبق این مطالعه، در حالی که آنفولانزا معمولاً با سرفه شروع می شود، اما اولین علامت کووید۱۹ تب است.

نویسندگان این مطالعه ذکر کرده اند: «نتایج ما از این ایده حمایت می‌کند که تب باید برای غربالگری ورود به اماکن مختلف استفاده شود. »

 

طیف گسترده ای از علائم

گلاتر تجربه خود را از درمان بیماران مبتلا به کووید۱۹ در شهر نیویورک به اشتراک گذاشت.

او گفت: «به طور کلی، در حالی که تب معمولاً رایج‌ترین علامت اولیه عفونت کووید۱۹ است، واقعیت آنچه من در خط مقدم درمان می‌بینم متغیرتر است.»

گلاتر گفت: «در واقع، برخی از بیماران ممکن است فقط با از دست دادن چشایی یا بویایی مراجعه کنند و هیچ مشکل دیگری نداشته باشند. «همچنین بیمارانی را دیده‌ام که با یک واکنش پوستی (تغییر رنگ پوست به آبی مایل به قرمز) در پاسخ به التهاب حاد، در غیاب تب، سرفه یا سایر علائم تنفسی مراجعه کرده اند».

گلاتر گفت که سایر بیماران نیز «بی‌حالی، سردرد و سرگیجه» داشتند که از جهاتی شبیه علائم سکته مغزی بوده است، اما بدون تب، سرفه یا هیچ نشانه‌ای از علائمی در دستگاه تنفس .

او گفت: «من همچنین بیمارانی را دیده‌ام که فقط با درد قفسه سینه و بدون علائم تنفسی مراجعه کرده‌اند. شروع تهوع، استفراغ و اسهال پس از شروع علائم تنفسی مانند تب و سرفه نیز ممکن است نشان دهنده ابتلای فرد به کووید۱۹ باشد.

به گفته گلاتر، نکته نهایی این است که متخصصان مراقبت های بهداشتی باید هوشیار باشند و هنگام ارزیابی بیمارانی که ممکن است علائم مرتبط با این بیماری را داشته باشند، ذهنی باز داشته باشند. او گفت: «بیماران همیشه علائمی از قبل مشخص شده را بروز نمی دهند.»

به هر حال چیزی که می تواند در نظر گرفته شود این است که : ترتیب مشخص شده در اغلب بیماران مبتلا به کووید ۱۹ صادق بوده است و این ممکن است به نوعی کمک کننده باشد.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

فروشگاه دیابت مال

پربازدید ها

x