فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 9157

کمبود داروهای سرماخوردگی و آنفلوانزا در کانادا

داروهای سرماخوردگی و آنفلوانزا در سراسر کشور کانادا دچار کمبود شده است و گزارش‌ها حاکی از آن است که ۲۵ درصد از داروخانه‌ها فاقد داروهای سرماخوردگی و آنفلوانزای بزرگسالان هستند.

داروهای سرماخوردگی و آنفلوانزا در سراسر کشور کانادا دچار کمبود شده است و تولیدکنندگان دارو در تلاش هستند تا با تقاضای بالا و غیرطبیعی برای تولید این داروها مواجه شوند.

کمبود داروهای سرماخوردگی و آنفلوانزا در کانادا

بررسی‌ها حاکی از آن است که داروهایی از جمله ایبوپروفن، استامینوفن و محصولات ترکیبی برای درمان تب و درد مرتبط با سرماخوردگی و آنفلوآنزا در کانادا با کمبود مواجه شده‌اند.


انجمن داروسازان کانادا یک نظرسنجی سریع از داروسازان در ماه دسامبر انجام داد. این نظرسنجی نشان داد که تقریباً 25 درصد از داروخانه‌ها فاقد داروهای سرماخوردگی و آنفلوانزای بزرگسالان هستند و 62 درصد دارای حداقل میزان عرضه هستند.

همچنین ببینید:

تفاوت سرماخوردگی با کرونا چیست؟


بر اساس گزارش سی‌تی‌وی نیوز، معاون انجمن داروسازان کانادا، افزایش تقاضا برای داروهای سرماخوردگی و آنفلوانزا را علت بروز کمبود این داروها دانست واظهار کرد که در سرتاسر کانادا، این تقاضا عمدتاً به دلیل ظهور مجدد عفونت‌های غیرکووید-19 مانندRSV، سرماخوردگی و آنفلوانزا بوده است.


منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x