فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 9104

پیوند موفقیت‌آمیز قلب زن جوان به بیمار 11 ساله

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها گفت: قلب یک خانم ۲۰ ساله از مشهد به تهران منتقل و در بیمارستان شهید رجایی به نوجوان ۱۱ ساله با موفقیت پیوند زده شد.

امیرحسام علیرضایی از انتقال هوایی قلب اهدایی و پیوند موفقیت‌آمیز خبر داد و اظهار کرد: در انتقال هوایی قلب اهدایی با همکاری تیم‌های پیوند و واحدهای فراهم‌آوری دانشگاه های علوم پزشکی مشهد و ایران، فرد گیرنده و دهنده قلب شناسایی و با کمک سازمان اورژانس کشور و هوانیروز جهت پیوند به تهران انتقال داده شد.

پیوند موفقیت‌آمیز قلب زن جوان به بیمار 11 ساله

وی افزود: قلب این خانم قهرمان 20 ساله از مشهد به تهران منتقل و در بیمارستان شهید رجایی به نوجوان 11 ساله با موفقیت پیوند زده شد.

همچنین ببینید:

هر آنچه که باید در مورد بیماری قلبی بدانید!

وی ادامه داد: از آنجایی که بیمار نیاز ویژه‌ای برای ادامه حیات به قلب پیوندی داشت، پرواز راس ساعت 7 و 30 دقیقه صبح برای دریافت قلب، از تهران به سمت مشهد صورت گرفت و راس ساعت 11 و 30 دقیقه قلب اهدایی، پس از جداسازی به بیمارستان شهید رجایی تحویل داده شد.


رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها افزود: بدین ترتیب قلب جوان 20 ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده ایثارگرش به یک بیمار نوجوان که از نارسایی شدید قلبی در رنج بود پیوند زده شد.


علیرضایی گفت: کبد و کلیه‌های این فرد در مشهد به دیگر بیماران نیازمند پیوند زده شد.

 

منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x