فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 7632

ممنوعیت واگذاری داروخانه دولتی به بخش خصوصی

وزیر بهداشت از ممنوعیت واگذاری داروخانه های دولتی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: در سازمان غذا و دارو تعارض منافع خط قرمز ما حساب می‌شود‌.

بهرام عین‌اللهی، امروز در همایش معاونان غذا و دارو دانشگاه‌‌های علوم پزشکی کشور که در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، با اشاره به طرح دارویار اظهار کرد: این طرح جلوی تخصیص بی‌حساب و کتاب ارز ترجیحی، تعارض منافع و قاچاق دارو را گرفت.

ممنوعیت واگذاری داروخانه دولتی به بخش خصوصی

وی با بیان این که ما تابع قانون هستیم، تصریح کرد: نمایندگان مجلس  شرط کرده بودند که قیمت دارو نباید افزایش یافته و نرخ آن باید مانند شهریور سال 1400 باشد که بهترین راه برای تحقق آن اجرای طرح دارویار بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در طرح دارویار همه اجزا برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده بود، تصریح کرد: مبحث دارو، بسیار پیچیده است و  از همه کسانی که صنایع دارویی را در این شرایط سرپا نگه داشتند، قدردانی می‌کنیم چرا که تحریم‌ها را بی‌اثر کردند.

عین‌اللهی از ممنوعیت واگذاری داروخانه‌های دولتی به بخش خصوصی، خبر داد و گفت: در سازمان غذا و دارو تعارض منافع و سوءاستفاده، خط قرمزما محسوب می‌شود، مسئولان غذا و دارو در مرکز و استان‌ها بدانند که کوچکترین سوءاستفاده تحمل نخواهد شود و اغماضی هم صورت نخواهد گرفت.

 

ضرورت ورود بخش خصوصی به حوزه تولید دارو

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت ورود بخش خصوصی به حوزه تولید دارو تاکید کرده و گفت: باید از کشور وارد کننده دارو به کشور صادرکننده دارو تغییر جهت دهیم.

همچنین ببینید:

تخلف در فروش اینترنتی دارو به دلیل نبود مجوز

 

فرآیند توزیع دارو باید بر اساس آمایش سرزمینی صورت گیرد

عین‌اللهی با تاکید بر اینکه برای داروسازان منافع ملی باید در اولویت باشد نه منافع محلی گفت: فرآیند توزیع دارو باید بر اساس آمایش سرزمینی صورت گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: باید سیستم های نوین نظارتی در سازمان غذا و دارو مورد استفاده قرار گرفته و نظارت‌ها مستمر باشد و هیچ داروخانه بخش دولتی به بخش خصوصی واگذار نشود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان عنوان کرد: در شرایط فعلی باید در تمام زمینه های بهداشتی و درمانی، به صورت جهادی و شبانه‌روزی کار کنیم.

 

منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x