فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 8637

زمان بروز موج جدید کرونا مشخص نیست

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد که چه زمانی با پیک جدیدی از کرونا مواجه خواهیم شد.

حسین فرشیدی اظهار کرد: روند مرگ و میر و ابتلا به کرونا در اکثر مناطق سازمان جهانی بهداشت، ثابت و یا رو به کاهش است اما نمی‌توان به دقت مشخص کرد که چه زمانی با پیک جدیدی از کرونا روبرو می‌شویم.

زمان بروز موج جدید کرونا مشخص نیست

وی افزود: عوامل مختلفی از جمله ناشناخته بودن بیماری، عدم آگاهی مناسب در مورد استفاده از ماسک، روش‌های پیشگیرانه و عدم ساخت یا فراوان نبودن واکسن، در شکل گیری پیک‌های قبلی کرونا تاثیر داشت و بیماری‌های ویروسی نیز در یک منطقه نمی‌مانند و با رفت و آمد و تعاملات بین کشورها، جابجا می‌شوند اما در حال حاضر خوشبختانه بخش عمده‌ای از جمعیت کشور، واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و تعدادی نیز بیماری را به شکل خفیف گذرانده‌اند.

همچنین ببینید:

درمان کرونای خفیف در خانه

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: انتظار نداریم که در آینده نزدیک با پیک شدید و گسترده ای از کرونا روبرو شویم اما باید آمادگی‌های لازم در سیستم بهداشتی و درمانی وجود داشته باشد.

فرشیدی متذکر شد: همه باید بدانیم و فراموش نکنیم که کرونا هنوز تمام نشده و همچنان باید مراقب باشیم. در حال حاضر زیرسویه غالب در ایران همانند بسیاری از کشورهای دنیا، BA.5 است که بیش از 85 درصد موارد ابتلا به کرونا در ایران مربوط به این زیرسویه است.


منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x