فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 9440

اتصال بیش از ۹۲ درصدی حساب‌های فرعی دانشگاه‌های علوم پزشکی به حساب واحد خزانه

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علاوه بر حساب‌های اصلی، بیش از ۹۲ درصد حساب‌های فرعی دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز به حساب واحد خزانه متصل شده است.

سید جواد طبائیان ضمن تأکید بر اتصال تمامی حساب‌های اصلی دانشکده‌ها، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های تابعه وزارت بهداشت به حساب واحد خزانه، از اتصال بیش از 92 درصدی حساب‌های فرعی به حساب واحد خزانه خبر داد.

اتصال بیش از ۹۲ درصدی حساب‌های فرعی دانشگاه‌های علوم پزشکی به حساب واحد خزانه

وی گفت: هشت درصد باقیمانده از حساب‌های فرعی، متعلق به دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم و کم‌برخوردار است که به دلیل مشکلات فنی و زیرساختی تاکنون نتوانسته‌اند به حساب واحد خزانه متصل شوند.


رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت ضمن اشاره به تلاش‌های مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت برای اتصال هرچه سریع‌تر حساب‌های باقیمانده به حساب واحد خزانه، تصریح کرد: حساب‌های باقیمانده دارای گردش خزانه بوده و توسط بانک مرکزی قابل نظارت است.

همچنین ببینید:

لزوم ورود جدی خیران و خیریه‌ها به حوزه درمان بیماران سرطانی

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه مالی ثنا (بوم) با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و با هدف افزایش نظارت بر صورت‌های مالی و بودجه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.


طبائیان بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف با هدف افزایش شفافیت مالی را اهداف مورد توجه مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت عنوان و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا پایان بهمن‌ماه تمامی حساب‌های باقیمانده به حساب واحد خزانه متصل شود.


منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x