فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 9282

بانوان 60 درصد کارکنان وزارت بهداشت را تشکیل می‌دهند

وزیر بهداشت با بیان اینکه ۶۰ درصد کارکنان وزارت بهداشت را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: ۸ هزار و ۳۱۵ نفر از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی از بانوان هستند.

بهرام عین اللهی، در مراسم  بزرگداشت ولادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت مقام زن که با حضور زنان شاغل در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت صدیقه کبری (س) و روز زن و مادر بیان کرد: ایام ولادت حضرت فاطمه (س)، از  ایام مبارکی است که خداوند دعاهایمان را مستجاب می‌کند و دلیل این موهبت  وجود مقدس حضرت صدیقه  طاهره(س) است.

بانوان 60 درصد کارکنان وزارت بهداشت را تشکیل می‌دهند

وی با بیان این که بانوان  نقش بی بدیلی در خانواده و جامعه دارند، افزود: تاریخ ایران اسلامی، تاریخی بسیار گرانقدر و با عظمت به خصوص در سالهای بعداز انقلاب اسلامی و با حضور زنان در عرصه‌های مختلف، بوده است.


وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه (س) مادر دو امام بزرگوارمان امام حسن (ع) و امام حسین (ع) هستند و بزرگترین خصوصیت ایشان ولایتمداری بود که با فداکاری تا پای جان در دفاع از ولایت در مقابل دشمنان ایستادند و مبارزه کردند. ایشان الگویی ناب و بی مانند برای زندگی نه تنها مسلمانان بلکه مردم تمام عالم به شمار می‌روند و با روشنگری‌‌های خویش، نعمت ولایت را پاس داشتند.

همچنین ببینید:

کمبود شدید پرستار در کشور/ شیفت‌ اجباری پرستاران به دلیل کمبود نیرو 

عین اللهی اظهار کرد: 60 درصد کارکنان وزارت بهداشت را بانوان تشکیل می‌دهند و در  دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز بانوان بسیار فعالند؛ به طوری که 751 استاد تمام، 1755 دانشیار و 5809 استادیار این دانشگاه‌ها از بانوان هستند. از سوی دیگر، 122 هزار و 722 دانشجوی خانم در کشور داریم.


وی، توانمندی، دانش و قابلیت زنان را ستودنی عنوان و تصریح کرد: در ایام همه‌گیری کرونا بانوان کادر سلامت، ایثار و فداکاری‌های بسیاری از خود نشان دادند و برای کشور، افتخار آفریدند.


منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x