فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 8917

احتمال آغاز موج هشتم کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مراجعین بستری در هفته اخیر نسبت به هفته قبل، تقریبا ۶.۶ درصد کاهش یافته، از احتمال آغاز موج هشتم کرونا در کشور خبر داد.

پدرام پاک‌آیین با بیان این که وزارت بهداشت موارد بیماری، شرایط کلی استان‌ها و بیمارستان‌ها را تحت رصد داشته و آمادگی مقابله با هر گونه موج احتمالی کرونا را دارد، اظهار کرد: چنانچه زیرسویه BQ.1 در ایران شناسایی شود، به احتمال قوی شاهد موج هشتم کرونا در کشور خواهیم بود؛ هر چند ممکن است رفتار این زیرسویه عیناً مشابه رفتاری نباشد که در سایر نقاط دنیا داشته است.

احتمال آغاز موج هشتم کرونا در کشور

وی افزود: در حال حاضر دو زیرسویه BA.5 و BQ.1 با قابلیت انتقال بالایی که دارند، مسئول موارد ابتلا در بیش از 70 درصد مبتلایان در آمریکا هستند؛ این زیرسویه‌ها علائم خفیفی شبیه سرماخوردگی ایجاد می‌کنند که مشابه سایر علائمی است که در زیر سویه‌های مختلف اُمیکرون نیز دیده شده است.

همچنین ببینید:

زمان بروز موج جدید کرونا مشخص نیست

دستیار رسانه‌ای وزیر بهداشت یکی از دلایلی که ورود موج کرونا به ایران تقویت می‌کند را سفرهای اتباع ایرانی مقیم غرب کره زمین همزمان با سال نو میلادی به کشور دانست و گفت: تحقیقاتی که درباره بار بیماری‌ها در جهان شده، آمادگی برای ورود زیر سویه جدید اُمیکرون به کشور را توصیه می‌کند.


پاک‌آیین خاطرنشان کرد: در ایران مراجعین سرپایی بیمارستانی کرونا در هفته اخیر نسبت به هفته قبل تقریباً 9 درصد و مراجعین بستری در هفته اخیر نسبت به هفته قبل، تقریبا 6.6 درصد کاهش یافته است.


منبع:

tasnimnews

دیدگاه تان را بنویسید

 

x